Keating SKR a TKR: utlimativní supersporty z Anglie

Britský výrobce sportovních vozů, společnost Keating, se chystá v blízké době vypustit do světa vysokovýkonné automobily s nekompromisním naladěním. Model SKR je ještě použitelný i na běžných silnicích, TKR si zřejmě pořídí zákazníci výhradně pro okruhové ježdění.

Oba vozy jsou postavené na stejném šasi, které používá kromě hliníku a oceli také uhlíkové vlákna. Karoserie může být vyrobena rovněž buď z uhlíkových kompozitů nebo zde přijdou ke slovu sklená vlákna. Na délku měří vozy 4,31 metru, široké jsou 1,87 m a vysoké jen 1,15 m. Co je výborné, jejich základní hmotnost dosahuje jen 1190 kg.

Pro pohon modelu SKR zvolila společnost Keating osmiválce z dílen General Motors a pětistupňovou manuální převodovku od Porsche. První z motorů má objem 6 litrů a výkon 404 koní, druhý pak litrů sedm a výkon 656 koní - to vše samozřejmě v atmosférické verzi. Silnější TKR bude pohánět dvěma turbodmychadly přeplňovaný agregát (zřejmě 7,0 l V8) s výkonem neskutečných 1500 koní. To jsou ovšem jen odhadovaná čísla, přesné údaje má automobilka vypustit zanedlouho.

Keating již nyní přijímá objednávky, přičemž produkce (s velkou pravděpodobností limitovaná) bude zahájena koncem toho roku.

Klepněte pro větší obrázek

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků