Když se podaří domácí práce: Volvo T6 Roadster

V oblasti úprav vozů panují poměrně kontroverzní názory. To, co jední pokládají za zdařilou stylingovou úpravu, mohou druzí považovat za kýč. O tom, že i doma v garáži se dají vytvořit vskutku parádní kousky, za které by se nemusely stydět ani ta nejvěhlasnější designerské centra, hovoří jasnou řečí Volvo T6 Roadster, které si nyní odbývá výstavní premiéru.

Na první pohled se může zdát, že dané auto nemá s klasickým Volvem moc společného. Ale pokud půjdeme hlouběji pod kapotu zjistíme, že dané úpravě posloužily hned dva modely této švédské značky. Jsou jimi Volvo S60 a Volvo S80. I přes to, že Leif Tufyesson, což je tvůrce této úpravy, využil jakési kostry těchto modelů, většina dílů pochází z jeho rukou. Na prototypu pracoval od roku 1998 a přestože je auto hotové již nějakou dobu, výstavní premiéry se dočkalo až nyní. Volvo se totiž rozhodlo přemluvit majitele, aby jim umožnil vystavit tento kousek na autosalonu.

Mimo, na pohled jasně přepracované karosérie, doznalo změn téměř vše. K pohonu slouží šestiválec o objemu 2.9l, který dává výkon 220 kW (300 k) a můžeme ho najít právě v modelu S80. Protože se však nejedná pouze o stylingový počin, ale o plně funkční vůz, který má rozdávat hlavně radost, je motor umístěn před zadní nápravou. Výkon se pak "dodává" na zadní kola prostřednictvím šestistupňového automatu. Pro lepší rozložení hmotnosti jsou pak provozní věci jako je akumulátor, chladící a jiné kapaliny umístěny vepředu.

Stále si myslíte, že doma v garáži nejdou udělat skvostné a plně funkční tuningové úpravy?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků