Když se podaří domácí práce: Volvo T6 Roadster

V oblasti úprav vozů panují poměrně kontroverzní názory. To, co jední pokládají za zdařilou stylingovou úpravu, mohou druzí považovat za kýč. O tom, že i doma v garáži se dají vytvořit vskutku parádní kousky, za které by se nemusely stydět ani ta nejvěhlasnější designerské centra, hovoří jasnou řečí Volvo T6 Roadster, které si nyní odbývá výstavní premiéru.

Na první pohled se může zdát, že dané auto nemá s klasickým Volvem moc společného. Ale pokud půjdeme hlouběji pod kapotu zjistíme, že dané úpravě posloužily hned dva modely této švédské značky. Jsou jimi Volvo S60 a Volvo S80. I přes to, že Leif Tufyesson, což je tvůrce této úpravy, využil jakési kostry těchto modelů, většina dílů pochází z jeho rukou. Na prototypu pracoval od roku 1998 a přestože je auto hotové již nějakou dobu, výstavní premiéry se dočkalo až nyní. Volvo se totiž rozhodlo přemluvit majitele, aby jim umožnil vystavit tento kousek na autosalonu.

Mimo, na pohled jasně přepracované karosérie, doznalo změn téměř vše. K pohonu slouží šestiválec o objemu 2.9l, který dává výkon 220 kW (300 k) a můžeme ho najít právě v modelu S80. Protože se však nejedná pouze o stylingový počin, ale o plně funkční vůz, který má rozdávat hlavně radost, je motor umístěn před zadní nápravou. Výkon se pak "dodává" na zadní kola prostřednictvím šestistupňového automatu. Pro lepší rozložení hmotnosti jsou pak provozní věci jako je akumulátor, chladící a jiné kapaliny umístěny vepředu.

Stále si myslíte, že doma v garáži nejdou udělat skvostné a plně funkční tuningové úpravy?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků