Když se podaří domácí práce: Volvo T6 Roadster

V oblasti úprav vozů panují poměrně kontroverzní názory. To, co jední pokládají za zdařilou stylingovou úpravu, mohou druzí považovat za kýč. O tom, že i doma v garáži se dají vytvořit vskutku parádní kousky, za které by se nemusely stydět ani ta nejvěhlasnější designerské centra, hovoří jasnou řečí Volvo T6 Roadster, které si nyní odbývá výstavní premiéru.

Na první pohled se může zdát, že dané auto nemá s klasickým Volvem moc společného. Ale pokud půjdeme hlouběji pod kapotu zjistíme, že dané úpravě posloužily hned dva modely této švédské značky. Jsou jimi Volvo S60 a Volvo S80. I přes to, že Leif Tufyesson, což je tvůrce této úpravy, využil jakési kostry těchto modelů, většina dílů pochází z jeho rukou. Na prototypu pracoval od roku 1998 a přestože je auto hotové již nějakou dobu, výstavní premiéry se dočkalo až nyní. Volvo se totiž rozhodlo přemluvit majitele, aby jim umožnil vystavit tento kousek na autosalonu.

Mimo, na pohled jasně přepracované karosérie, doznalo změn téměř vše. K pohonu slouží šestiválec o objemu 2.9l, který dává výkon 220 kW (300 k) a můžeme ho najít právě v modelu S80. Protože se však nejedná pouze o stylingový počin, ale o plně funkční vůz, který má rozdávat hlavně radost, je motor umístěn před zadní nápravou. Výkon se pak "dodává" na zadní kola prostřednictvím šestistupňového automatu. Pro lepší rozložení hmotnosti jsou pak provozní věci jako je akumulátor, chladící a jiné kapaliny umístěny vepředu.

Stále si myslíte, že doma v garáži nejdou udělat skvostné a plně funkční tuningové úpravy?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 16 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků