Kdyby vám jedno z nejlepších novodobých BMW nebylo dost dobré... Manhart vyladil M5 CS na 777 koní

Vždy se najde někdo, pro koho je výkon už tak nabušeného auta prostě moc nízký. I na takové lidi se stále myslí.

BMW M5 CS se považuje za jedno z nejlepších BMW M moderní historie, představilo se na začátku minulého roku a z osmiválce o objemu 4,4 litru disponovalo výkonem 467 kW (635 koní) a maximem točivého momentu 750 N.m. To stačilo k akceleraci  z 0 na 100 km/h za 3,0 sekundy a k dosažení maximální rychlosti 305 km/h. Vůz disponoval pohonem všech kol xDrive s možností režimu zadokolky, převodovka byla automatická osmistupňová.

Bylo to ale hlavně díky šasi a celkovému naladění, díky čemu se tento vůz stal tak oblíbeným, a dokonce si odnesl vítězství v anketě ECOTY od kolegů z časopisu Evo. Špičky oboru daly vozu přednost před Lamborghini Huracán STO i Porsche 911 GT3 Touring. To už o něčem vypovídá. Z tohoto pohledu se tak další tuning vozu zdá absolutně zbytečný. Německý Manhart chce ale vyhovět skutečně všem zákazníkům.

MH5 GTR se díky softwarové úpravě a karbonovému sání pyšní výkonem 579 kW (777 koní) a točivým momentem 935 N.m. Nová výfuková soustava z nerezové oceli ústí vzadu taktéž čtyřmi koncovkami a v závislosti na trhu dodání je možné dodání bez katalyzátoru. Manhart dále osadil vůz podvozkem KW a osadil jej svými 21palcovými koly s pneumatikami Michelin.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Váš názor Další článek: Ferrari s výkonem přes 1000 koní můžete řídit i vy. Vision Gran Turismo dorazí již brzy do známé hry

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,