Kdy volně vycestujeme do zahraničí? Ani ministr zdravotnictví v tom nemá jasno

Pandemie COVID-19 znemožnila občanům volné cestování do zahraničí od 16. března. O celkovém uvolnění se zatím jen diskutuje, někteří občané ale již od úterka vycestovat mohou.

První zákaz vycestování do rizikových zemí platil kvůli pandemii COVID-19 od 14. března. O dva dny později pak začal platit kompletní zákaz cestování do všech zemí. Obnova situace je nyní dosud nezodpovězenou otázkou. O uvedení stavu do normálu zatím nemá jasno ani ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Hyundai v Nošovicích znova rozjíždí výrobu. Své k tomu řekli i zaměstnanci

Hyundai v Nošovicích znova rozjíždí výrobu. Své k tomu řekli i zaměstnanci

„U rozvolnění cestování do zahraničí se bavíme o poslední fázi a je otázka, kdy toto nastane. Určitě ne dříve než v červnu za nějakých podmínek. A pokud jde o nějaké všeobecné cestování všude, kam člověk chce cestovat, tak nevím, jestli se bavíme o tomto létě. Bude záležet na situaci v příslušných zemích,“ uvedl Vojtěch.

Na volné vycestování z České republiky si tak budeme muset ještě počkat. Nejnutnější případy ale mohou v nezbytných a jasně odůvodněných případech vycestovat již od tohoto úterý. Osoby, které vycestují v odůvodněných případech z ČR, policie zaeviduje.

Škodě zdražení v době koronaviru jen tak neprojde. Vlivný člen dozorčí rady zuří

Škodě zdražení v době koronaviru jen tak neprojde. Vlivný člen dozorčí rady zuří

Vycestování platí pro zaměstnance záchranných složek, kteří museli zasahovat v sousedním státě, nebo zemědělce, kteří musejí kvůli práci vyjet během dne do sousední země. Pokud ale v sousedním státě pobudou více jak 24 hodin, karanténě se nevyhnou. Do karantény nebudou muset ani občané, kteří potřebují jet k lékaři, veterináři, na pohřeb, k soudu, na úřad nebo krátkodobě vyjet pečovat o rodinu.

Škoda je Simply Clever i v karanténě. Její chytrá řešení pobaví a vzdělávají zároveň

Škoda je Simply Clever i v karanténě. Její chytrá řešení pobaví a vzdělávají zároveň

Takzvaní pendleři, lidé, kteří do ciziny pravidelně dojíždějí kvůli práci, se mohou do České republiky vrátit po 14 dnech, následná dvoutýdenní karanténa zůstává. Ministr průmysl a obchodu Karel Havlíček se v úterý kriticky vyjádřil k tomu, že k pendlerům nepřistupuje Evropská unie jednotně. Například Poláci nemohou vycestovat do České republiky takřka vůbec. Podle Havlíčka to může způsobit českým podnikům problémy, zejména výrobnímu závodu Škodovky v Kvasinách.

Zdroj: ČTK

TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

dnes | Jan Mička | 12 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nejčtenější testy roku 2020

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

19.  1.  2021 | Jan Mička | 158 příspěvků