Kdy volně vycestujeme do zahraničí? Ani ministr zdravotnictví v tom nemá jasno

Pandemie COVID-19 znemožnila občanům volné cestování do zahraničí od 16. března. O celkovém uvolnění se zatím jen diskutuje, někteří občané ale již od úterka vycestovat mohou.

První zákaz vycestování do rizikových zemí platil kvůli pandemii COVID-19 od 14. března. O dva dny později pak začal platit kompletní zákaz cestování do všech zemí. Obnova situace je nyní dosud nezodpovězenou otázkou. O uvedení stavu do normálu zatím nemá jasno ani ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Hyundai v Nošovicích znova rozjíždí výrobu. Své k tomu řekli i zaměstnanci

Hyundai v Nošovicích znova rozjíždí výrobu. Své k tomu řekli i zaměstnanci

„U rozvolnění cestování do zahraničí se bavíme o poslední fázi a je otázka, kdy toto nastane. Určitě ne dříve než v červnu za nějakých podmínek. A pokud jde o nějaké všeobecné cestování všude, kam člověk chce cestovat, tak nevím, jestli se bavíme o tomto létě. Bude záležet na situaci v příslušných zemích,“ uvedl Vojtěch.

Na volné vycestování z České republiky si tak budeme muset ještě počkat. Nejnutnější případy ale mohou v nezbytných a jasně odůvodněných případech vycestovat již od tohoto úterý. Osoby, které vycestují v odůvodněných případech z ČR, policie zaeviduje.

Škodě zdražení v době koronaviru jen tak neprojde. Vlivný člen dozorčí rady zuří

Škodě zdražení v době koronaviru jen tak neprojde. Vlivný člen dozorčí rady zuří

Vycestování platí pro zaměstnance záchranných složek, kteří museli zasahovat v sousedním státě, nebo zemědělce, kteří musejí kvůli práci vyjet během dne do sousední země. Pokud ale v sousedním státě pobudou více jak 24 hodin, karanténě se nevyhnou. Do karantény nebudou muset ani občané, kteří potřebují jet k lékaři, veterináři, na pohřeb, k soudu, na úřad nebo krátkodobě vyjet pečovat o rodinu.

Škoda je Simply Clever i v karanténě. Její chytrá řešení pobaví a vzdělávají zároveň

Škoda je Simply Clever i v karanténě. Její chytrá řešení pobaví a vzdělávají zároveň

Takzvaní pendleři, lidé, kteří do ciziny pravidelně dojíždějí kvůli práci, se mohou do České republiky vrátit po 14 dnech, následná dvoutýdenní karanténa zůstává. Ministr průmysl a obchodu Karel Havlíček se v úterý kriticky vyjádřil k tomu, že k pendlerům nepřistupuje Evropská unie jednotně. Například Poláci nemohou vycestovat do České republiky takřka vůbec. Podle Havlíčka to může způsobit českým podnikům problémy, zejména výrobnímu závodu Škodovky v Kvasinách.

Zdroj: ČTK

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků