Šéf Ferrari promluvil: Kdy dorazí hybrid a jak dopadne V12?

„Zařadíme trojku, necháme na motoru 2000 otáček za minutu a sešlápneme plynový pedál až na podlahu, abychom měli přítomných 80 až 90 % točivého momentu. Pokud se tak nestane do jedné vteřiny, je to špatně“

Před pár týdny na nás z maranellské stáje vyběhl zbrusu nový kůň v podobě F8 Tributo, jakožto nástupce „dosluhující“ 488 GTB. Ve Ferrari ale práce samozřejmě nekončí. Naopak jí mají docela dost. Nejnovější hybridní superauto dorazí během dvou až třech měsíců, jak prozradil šéf technického oddělení Ferrari Michael Leiters časopisu Top Gear.

Do konce roku nás prý také vedle F8 Tributo a hybridního supersportu čekají ještě další tři auta. Zřejmě se to bude týkat i hybridizace některých současných modelů z důvodu snížení emisí, ale to bychom jenom hádali.

Ferrari F8 Tributo oficiálně: Novinka má nejsilnější osmiválec Ferrari všech dob

Ferrari F8 Tributo oficiálně: Novinka má nejsilnější osmiválec Ferrari všech dob

Leiters také prozradil, že jsou momentálně na vrcholu techniky, co se výkonu týče. Pro Ferrari je klíčové sbírat veškeré střípky výkonu z různých technologií a předkládat poté zákazníkům výsledek, který bude mít stále charakteristiku atmosférického motoru. V současnosti jim hodně pomáhá řešení v podobě turbodmychadla.

Pro řešení turbo lagu tak mají jasný postup: „Zařadíme trojku, necháme na motoru 2000 otáček za minutu a sešlápneme plynový pedál až na podlahu, abychom měli přítomných 80 až 90 % točivého momentu. Pokud se tak nestane do jedné vteřiny, je to špatně“, prozradil Leiters.

A protože jsou ve Ferrari momentálně na výsluní, budou muset zkoušet hybridy. Pokud jde o atmosférický motor V12, tak ve Ferrari i nadále odmítají, že by se ho měli vzdát. Sice se říkalo, že 812 Superfast je poslední dvanáctiválcové Ferrari, ale podle Leiterse prý budou bojovat za zachování tohoto motoru jakožto srdce značky.

Ferrari 812 Superfast: Nástupce f12 má větší a výkonnější dvanáctiválec!

Ferrari 812 Superfast: Nástupce f12 má větší a výkonnější dvanáctiválec!

Pokud by nátlak ze strany norem a emisí vyústil v ohrožení motoru V12, může být řešením flotila hybridních šestiválců, o kterých se ve spojení s touto značkou čím dál více mluví. Vadilo by vám to? Šestiválcový Ford GT veřejnost také přijala pozitivně. A kdyby se jednalo o oživení Dina, mohlo by to být nakonec ještě velmi zajímavé.

Ferrari

Ferrari je italský výrobce sportovních automobilů. Společnost založil v roce 1929 Enzo Ferrari. Dnes patří do skupiny FCA. Kromě výroby automobilů je Ferrari aktivní také v oblasti motoristického sportu, zejména ve Formuli 1.

Ferrari 812 Superfast • Ferrari GTC4Lusso • Ferrari 488 GTB • Ferrari Portofino • Ferrari F8 Spider • Ferrari Monza SP1/SP2

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků