Kolik nás v Česku stojí dopravní zácpy? Konečná suma je vyšší, než byste čekali!

Američany stály dopravní zácpy v roce 2018 na produktivitě téměř dva biliony korun. Situace v České republice není o moc přívětivější.

Dopravní zácpy jsou nejen na českých silnicích častým úkazem a velkým problémem, který by se měl řešit. Mezi nejčastější příčiny se řadí opravy silnic, dopravní nehody a poddimenzované silnice, které nejsou na stále početnější vozový park připraveny. Svůj podíl na tom ale mají třeba i špatně umístěné připojovací pruhy pro autobusy.

Vzduch je v Evropě díky koronaviru dvakrát čistější. Může za to i řídnoucí doprava

Vzduch je v Evropě díky koronaviru dvakrát čistější. Může za to i řídnoucí doprava

S dopravními zácpami se ovšem pojí nejedna nepříjemnost. Jednou z těch největších je finanční ztráta lidí, kteří místo produktivity trčí v koloně. V Americe jde o velký problém. Podle statistik byla v roce 2018 produktivita Američanů kvůli stání v kolonách o 87 miliard dolarů nižší (2 biliony korun). Jak je na tom Česká republika? Odpověď najdete v jenom ze starších dílů pořadu Kdo to platí? z dílny internetové televize Mall.tv.

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

včera | Vladimír Kadera | 22 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků