Jaký vůz je hrdinou dětských plakátů? Průzkum přinesl zajímavé výsledky

Kdo je dnes hrdinou dětských plakátů do pokoje? Podle britských dětí je to stále Lamborghini.

Britská společnost Track Days, která se zabývá půjčováním exotických automobilů, zveřejnila anketu, ve které hlasovaly děti o svém nejoblíbenějším superautě. Respektive autě ze stávající nabídky společnosti, které by chtěly nejvíce řídit. Z deseti zúčastněných vzešel jasný vítěz.

Motor roku 2019: Titul patří opět Ferrari. V8 dýchá na krk elektřina od Jaguaru

Motor roku 2019: Titul patří opět Ferrari. V8 dýchá na krk elektřina od Jaguaru

Celých 24 procent hlasů připadlo italskému Lamborghini Galardo, které s osmnácti procenty následoval Nissan GT-R - tomu bylo zase v těsném závěsu Ferrari F430 (16 % hlasů). Lamborghini si tak obhájilo svůj status „auta na plakáty“ do dětských pokojů. 

Lamborghini Aventador SVJ Roadster má 770 koní a jede až 350 km/h

Lamborghini Aventador SVJ Roadster má 770 koní a jede až 350 km/h

Anketa proběhla z důvodu nově představené služby, která umožňuje dětem od jedenácti let usednout za volant jednoho z těchto vozů a skutečně jej řídit. Samozřejmě na uzavřené trati pod dohledem profesionála. Ani taková příležitost se ale jen tak někomu nenaskytne.

Na kompletní výsledky ankety se můžete podívat nahoře v galerii, kde jsou seřazeny sestupně.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 18 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků