Jaký vůz je hrdinou dětských plakátů? Průzkum přinesl zajímavé výsledky

Kdo je dnes hrdinou dětských plakátů do pokoje? Podle britských dětí je to stále Lamborghini.

Britská společnost Track Days, která se zabývá půjčováním exotických automobilů, zveřejnila anketu, ve které hlasovaly děti o svém nejoblíbenějším superautě. Respektive autě ze stávající nabídky společnosti, které by chtěly nejvíce řídit. Z deseti zúčastněných vzešel jasný vítěz.

Motor roku 2019: Titul patří opět Ferrari. V8 dýchá na krk elektřina od Jaguaru

Motor roku 2019: Titul patří opět Ferrari. V8 dýchá na krk elektřina od Jaguaru

Celých 24 procent hlasů připadlo italskému Lamborghini Galardo, které s osmnácti procenty následoval Nissan GT-R - tomu bylo zase v těsném závěsu Ferrari F430 (16 % hlasů). Lamborghini si tak obhájilo svůj status „auta na plakáty“ do dětských pokojů. 

Lamborghini Aventador SVJ Roadster má 770 koní a jede až 350 km/h

Lamborghini Aventador SVJ Roadster má 770 koní a jede až 350 km/h

Anketa proběhla z důvodu nově představené služby, která umožňuje dětem od jedenácti let usednout za volant jednoho z těchto vozů a skutečně jej řídit. Samozřejmě na uzavřené trati pod dohledem profesionála. Ani taková příležitost se ale jen tak někomu nenaskytne.

Na kompletní výsledky ankety se můžete podívat nahoře v galerii, kde jsou seřazeny sestupně.

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 8 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 68 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků