Kavalírem silnic za záchranu z hořícího automobilu

Odznak „Kavalír silnic“ byl propůjčen Miroslavu Uřídilovi a Jaroslavu Veselému z Jestřebí na Českolipsku.

Oba pánové byli svědky dopravní nehody, která se stala třetího listopadu loňského roku. Řidič osobního automobilu Daihatsu, který přijížděl od Dubé nedal přednost v jízdě Škodě Favorit jedoucí směrem od Doks. Díky nárazu se Favorit převrátil na bok a začal hořet. Jedna z cestujících ještě za jízdy vypadla z vozu a další dva (31letý řidič a 9letý spolujezdec na zadním sedadle zůstali uvězněni v automobilu.

Pan Uřídil, jako jediný z blízké autobusové zastávky, začal vyprošťovat řidiče zaklíněného za volantem a pan Veselý, který nehodu viděl ze svého bytu, pomohl automobil opustit chlapci, který díky šoku nebyl schopen tak učinit sám.

Podle vyjádření Okresního ředitelství Policie ČR by oba dva zbylí cestující v automobilu zahynuli, pokud by je pánové Uřídil a Veselý nevyprostili.

Věřme, že podobných „Kavalírů silnic“ bude v budoucnu stále přibývat.
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků