Kavalírem silnic za záchranu z hořícího automobilu

Odznak „Kavalír silnic“ byl propůjčen Miroslavu Uřídilovi a Jaroslavu Veselému z Jestřebí na Českolipsku.

Oba pánové byli svědky dopravní nehody, která se stala třetího listopadu loňského roku. Řidič osobního automobilu Daihatsu, který přijížděl od Dubé nedal přednost v jízdě Škodě Favorit jedoucí směrem od Doks. Díky nárazu se Favorit převrátil na bok a začal hořet. Jedna z cestujících ještě za jízdy vypadla z vozu a další dva (31letý řidič a 9letý spolujezdec na zadním sedadle zůstali uvězněni v automobilu.

Pan Uřídil, jako jediný z blízké autobusové zastávky, začal vyprošťovat řidiče zaklíněného za volantem a pan Veselý, který nehodu viděl ze svého bytu, pomohl automobil opustit chlapci, který díky šoku nebyl schopen tak učinit sám.

Podle vyjádření Okresního ředitelství Policie ČR by oba dva zbylí cestující v automobilu zahynuli, pokud by je pánové Uřídil a Veselý nevyprostili.

Věřme, že podobných „Kavalírů silnic“ bude v budoucnu stále přibývat.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků