Kavalírem silnic za záchranu z hořícího automobilu

Odznak „Kavalír silnic“ byl propůjčen Miroslavu Uřídilovi a Jaroslavu Veselému z Jestřebí na Českolipsku.

Oba pánové byli svědky dopravní nehody, která se stala třetího listopadu loňského roku. Řidič osobního automobilu Daihatsu, který přijížděl od Dubé nedal přednost v jízdě Škodě Favorit jedoucí směrem od Doks. Díky nárazu se Favorit převrátil na bok a začal hořet. Jedna z cestujících ještě za jízdy vypadla z vozu a další dva (31letý řidič a 9letý spolujezdec na zadním sedadle zůstali uvězněni v automobilu.

Pan Uřídil, jako jediný z blízké autobusové zastávky, začal vyprošťovat řidiče zaklíněného za volantem a pan Veselý, který nehodu viděl ze svého bytu, pomohl automobil opustit chlapci, který díky šoku nebyl schopen tak učinit sám.

Podle vyjádření Okresního ředitelství Policie ČR by oba dva zbylí cestující v automobilu zahynuli, pokud by je pánové Uřídil a Veselý nevyprostili.

Věřme, že podobných „Kavalírů silnic“ bude v budoucnu stále přibývat.
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků