Už vás nebaví nudné elektrické mopedy? Retro z Indonésie má řádnou dávku stylu

Originalita a nekonvenční design této přestavbě zaručeně nechybí.

Dobrá, budeme upřímní. O elektrickou motorku se vlastně doopravdy nejedná, koukáte totiž na přestavbu elektrického mopedu z Indonésie, která si však stylem hraje na mnohem dospělejší stroj a ke všemu se vymyká zavedenému designu dnešních motocyklů na trhu. Jmenuje se Katalis EV.500 a prozatím existuje jako koncept.

Elektrokolo inspirované starým Astonem je skvělé retro. Má však moderní funkce

Elektrokolo inspirované starým Astonem je skvělé retro. Má však moderní funkce

Ze zmíněné Indonésie ostatně firma Katalis pochází a svůj výtvor měla představit na tamní dubnové mezinárodní Motorshow, která ovšem byla z důvodu pandemie koronaviru zrušena. Premiéru si tedy stylový elektrický moped odbyl on-line. I tímto způsobem ale dokázal způsobit docela rozruch.

Více než cokoliv jiného vypadá EV.500 jako kulisa z nějakého starého sci-fi bijáku, spojující retro letecký vzhled nýtovaných panelů karoserie s dnešním trendem elektrického pohonu. Pod zajímavou schránkou se přitom schovává fádní moped Selis Garuda, kterých po Indonésii jezdí hromady (viz galerie).

Stroje MotoGP vyrazí do sezóny 2021 se starými motory. Je nutné snížit náklady

Stroje MotoGP vyrazí do sezóny 2021 se starými motory. Je nutné snížit náklady

V záplavě mopedů a motocyklů, které jsou v Indonésii nejpoužívanějšími dopravními prostředky, by tedy EV.500 na silnici nepochybně vyniklo. Původní rám mopedu byl vyměněn za nový hliníkový a karoserie je jednoduše plechová. Pohonné ústrojí zůstalo beze změn, dojezd čítá 35 km a maximálně lze cestovat rychlostí 35 km/h.

Katalis plánuje spustit limitovanou produkci EV.500, přičemž chce později nabídnout i výkonnější variantu s větším dojezdem. O ceně se zatím nezmiňuje.

TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

včera | Vladimír Kadera | 5 příspěvků
Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nejčtenější testy roku 2020

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

19.  1.  2021 | Jan Mička | 158 příspěvků
TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 57 příspěvků