Už vás nebaví nudné elektrické mopedy? Retro z Indonésie má řádnou dávku stylu

Originalita a nekonvenční design této přestavbě zaručeně nechybí.

Dobrá, budeme upřímní. O elektrickou motorku se vlastně doopravdy nejedná, koukáte totiž na přestavbu elektrického mopedu z Indonésie, která si však stylem hraje na mnohem dospělejší stroj a ke všemu se vymyká zavedenému designu dnešních motocyklů na trhu. Jmenuje se Katalis EV.500 a prozatím existuje jako koncept.

Elektrokolo inspirované starým Astonem je skvělé retro. Má však moderní funkce

Elektrokolo inspirované starým Astonem je skvělé retro. Má však moderní funkce

Ze zmíněné Indonésie ostatně firma Katalis pochází a svůj výtvor měla představit na tamní dubnové mezinárodní Motorshow, která ovšem byla z důvodu pandemie koronaviru zrušena. Premiéru si tedy stylový elektrický moped odbyl on-line. I tímto způsobem ale dokázal způsobit docela rozruch.

Více než cokoliv jiného vypadá EV.500 jako kulisa z nějakého starého sci-fi bijáku, spojující retro letecký vzhled nýtovaných panelů karoserie s dnešním trendem elektrického pohonu. Pod zajímavou schránkou se přitom schovává fádní moped Selis Garuda, kterých po Indonésii jezdí hromady (viz galerie).

Stroje MotoGP vyrazí do sezóny 2021 se starými motory. Je nutné snížit náklady

Stroje MotoGP vyrazí do sezóny 2021 se starými motory. Je nutné snížit náklady

V záplavě mopedů a motocyklů, které jsou v Indonésii nejpoužívanějšími dopravními prostředky, by tedy EV.500 na silnici nepochybně vyniklo. Původní rám mopedu byl vyměněn za nový hliníkový a karoserie je jednoduše plechová. Pohonné ústrojí zůstalo beze změn, dojezd čítá 35 km a maximálně lze cestovat rychlostí 35 km/h.

Katalis plánuje spustit limitovanou produkci EV.500, přičemž chce později nabídnout i výkonnější variantu s větším dojezdem. O ceně se zatím nezmiňuje.

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků