Karosa konečně prodala plynové autobusy i u nás

Společnost Karosa z Vysokého Mýta, která se specializuje na výrobu autobusů, prodala v České republice první autobusy, které jezdí na zemní plyn. První čtyři kusy míří do Havířova, kde tamní ČSAD jako jedno z mála u nás používá tento typ pohonu. Jde vůbec o první takto upravené autobusy, které Karosa prodala ve východní Evropě. Přitom jich ročně prodá až 500 kusů, ovšem do jiných zemí. Hlavním omezením pro nasazení autobusů, které jezdí na zemní plyn, je jeho malé rozšíření, kdy čerpací stanice jsou pouze v několika málo městech. Přitom výrobců autobusů na zemní plyn je u nás více, mimo Karosu se tímto zabývá i pražský Ekobus a nyní i Tedom z Třebíče. Za čtyři nízkopodlažní autobusy zaplatí Havířov přibližně 26 milionu korun, přičemž získá od státu dotaci 700 000 Kč na každý kus.
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 28 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků