Karosa konečně prodala plynové autobusy i u nás

Společnost Karosa z Vysokého Mýta, která se specializuje na výrobu autobusů, prodala v České republice první autobusy, které jezdí na zemní plyn. První čtyři kusy míří do Havířova, kde tamní ČSAD jako jedno z mála u nás používá tento typ pohonu. Jde vůbec o první takto upravené autobusy, které Karosa prodala ve východní Evropě. Přitom jich ročně prodá až 500 kusů, ovšem do jiných zemí. Hlavním omezením pro nasazení autobusů, které jezdí na zemní plyn, je jeho malé rozšíření, kdy čerpací stanice jsou pouze v několika málo městech. Přitom výrobců autobusů na zemní plyn je u nás více, mimo Karosu se tímto zabývá i pražský Ekobus a nyní i Tedom z Třebíče. Za čtyři nízkopodlažní autobusy zaplatí Havířov přibližně 26 milionu korun, přičemž získá od státu dotaci 700 000 Kč na každý kus.
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků