Karosa konečně prodala plynové autobusy i u nás

Společnost Karosa z Vysokého Mýta, která se specializuje na výrobu autobusů, prodala v České republice první autobusy, které jezdí na zemní plyn. První čtyři kusy míří do Havířova, kde tamní ČSAD jako jedno z mála u nás používá tento typ pohonu. Jde vůbec o první takto upravené autobusy, které Karosa prodala ve východní Evropě. Přitom jich ročně prodá až 500 kusů, ovšem do jiných zemí. Hlavním omezením pro nasazení autobusů, které jezdí na zemní plyn, je jeho malé rozšíření, kdy čerpací stanice jsou pouze v několika málo městech. Přitom výrobců autobusů na zemní plyn je u nás více, mimo Karosu se tímto zabývá i pražský Ekobus a nyní i Tedom z Třebíče. Za čtyři nízkopodlažní autobusy zaplatí Havířov přibližně 26 milionu korun, přičemž získá od státu dotaci 700 000 Kč na každý kus.
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků