Karma a Pininfarina chystají další elektromobil. Půjde o luxusní GT?

Italské designové studio Pininfarina se v poslední době na poli elektromobilů pořádně rozjíždí. Tentokrát však mluvíme o pouhé spolupráci na designu nového elektrického modelu americké značky Karma.

Na šanghajském autosalonu se objeví další nový elektromobil automobilky Karma, na jehož designu pracovalo známé italské studio Pininfarina. Jestliže potřebujete osvěžit paměť, americká Karma (nyní spadající pod čínské majitele) vznikla po krachu automobilky Fisker Automotive, která v minulosti uvedla právě elektrické GT Karma. Znovuzrozený podnik má však stále pozitivní vyhlídky na budoucnost.

Přesněji ukáže Karma v Číně koncept luxusního supersportu/GT, jehož jméno ovšem stále neznáme. Zatím se ovšem můžeme kouknout na první dvojici upoutávek, na kterých model vyniká hlavně grafikou LED světlometů na přídi a zádi. S přivřeným okem možná záď nové Karmy trochu připomíná designový směr Bugatti.

Jediný svého druhu. Na prodej je unikátní kousek designéra Henrika Fiskera

Jediný svého druhu. Na prodej je unikátní kousek designéra Henrika Fiskera

V Šanghaji přitom nepůjde o jediný koncept Karmy. Automobilka se opravdu snaží revitalizovat své portfolio modelů – samozřejmě se zaměřením na čínský trh, kde jsou elektrická auta stále populárnější. Dosud nepojmenovaný koncept tak doplní ještě studie Vision a nový model Revero, který bude v podstatě nástupcem staršího Fiskeru Karma.

Nové Revero bude na trh uvedeno již v průběhu letošního roku. Za jak dlouho se na světě objeví produkční verze dvojice konceptů, to zatím nevíme. Spojení jména Pininfarina s výrobci elektromobilů však v poslední době slyšíme stále častěji. Naposledy představila samostatná značka Automobili Pininfarina (vedená mimo designové studio) elektrický supersport Battista s technikou chorvatského výrobce Rimac.

Galerie doplněna o Karmu Revero.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

včera | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 21 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 150 příspěvků