Pohřeb Karla Gotta přinese velká dopravní omezení. Kde bude nejlepší zaparkovat?

Celá Praha se již chystá na páteční a sobotní rozloučení s Karlem Gottem. Pokud se na pohřeb chystáte autem, do centra města a okolí Žofína raději vůbec nejezděte a nechte auto doma nebo na odstavných parkovištích na okraji Prahy.

Na páteční rozloučení s Karlem Gottem se dle předběžných odhadů chystá až 300 tisíc lidí. Vzdát hold mistrovi bude mít veřejnost možnost v pátek 11. října od 8:00 do 22:00 na Slovanském ostrově v paláci Žofín. Doprava v centru tak samozřejmě dostane pořádně zabrat a policie i DPP radí lidem, aby do centra autem raději nejezdili.

Doprava okolo Žofína bude v mnoha směrech omezena či zcela uzavřena. Neprůjezdné bude kompletně Masarykovo nábřeží mezi Jiráskovým mostem a Národním divadlem, přičemž v mnoha místech okolo čekejte zúžení jízdních pruhů. Podle DPP by se měli řidiči vyhnout v maximální míře oblasti Národního divadla a přilehlých mostů a nábřeží.

Zemřel Karel Gott. Auta měl rád. Podívejte se, jaké kousky vlastnil

Zemřel Karel Gott. Auta měl rád. Podívejte se, jaké kousky vlastnil

Záchytná parkoviště čekají nápor

Mimopražským návštěvníkům se radí auto nechat na záchytných P+R (park + ride) parkovištích u hlavních dálničních příjezdů do Prahy. Parkoviště jsou příhodně situována právě s rychlou dostupností na linky MHD.  

Parkování v Praze: Ukážeme vám, jak si s ním už nelámat hlavu. Stačí pár kliknutí!

Parkování v Praze: Ukážeme vám, jak si s ním už nelámat hlavu. Stačí pár kliknutí!

U dálnice D1 nejlépe využijete parkoviště P+R na Chodově a Opatově. Z D5 se nejlépe jeví záchytná stání na Zličíně a v Nových Butovicích, ze směru z D8 poté Ládví a Letňany. Řidičům po D10 směrem na Prahu se radí parkování na Černém mostě a Rajské Zahradě. U D11 je nejlepší odstavit auto na parkovištích Běchovice nebo Černý most.

Kolik stojí parkovné?

U hlídaných parkovišť se připravte na poplatek za parkování (20 Kč/provozní den). Většina parkovišť má provozní dobu od 4:00 do 1:00, poté je místo uzavřeno a za nevyzvednutí auta vám poté hrozí poplatek 100 Kč plus parkovné za další den. Bezobslužná parkoviště P+R jsou bez poplatku, ale i zde je stání omezeno na dobu 12 hodin.

Praha 1 chystá velké změny v parkování. Doplatí na ně hlavně nerezidenti a firmy

Praha 1 chystá velké změny v parkování. Doplatí na ně hlavně nerezidenti a firmy

Garantovat volná místa však nejde a některá parkoviště jsou plně vytížena i ve všední dny. Počet volných míst na záchytných parkovištích si můžete zkontrolovat on-line na stránkách Technické správy komunikací města Prahy. Více informací o jednotlivých místech včetně přesné lokace najdete zde.

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

včera | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 70 příspěvků