Pohřeb Karla Gotta přinese velká dopravní omezení. Kde bude nejlepší zaparkovat?

Celá Praha se již chystá na páteční a sobotní rozloučení s Karlem Gottem. Pokud se na pohřeb chystáte autem, do centra města a okolí Žofína raději vůbec nejezděte a nechte auto doma nebo na odstavných parkovištích na okraji Prahy.

Na páteční rozloučení s Karlem Gottem se dle předběžných odhadů chystá až 300 tisíc lidí. Vzdát hold mistrovi bude mít veřejnost možnost v pátek 11. října od 8:00 do 22:00 na Slovanském ostrově v paláci Žofín. Doprava v centru tak samozřejmě dostane pořádně zabrat a policie i DPP radí lidem, aby do centra autem raději nejezdili.

Doprava okolo Žofína bude v mnoha směrech omezena či zcela uzavřena. Neprůjezdné bude kompletně Masarykovo nábřeží mezi Jiráskovým mostem a Národním divadlem, přičemž v mnoha místech okolo čekejte zúžení jízdních pruhů. Podle DPP by se měli řidiči vyhnout v maximální míře oblasti Národního divadla a přilehlých mostů a nábřeží.

Zemřel Karel Gott. Auta měl rád. Podívejte se, jaké kousky vlastnil

Zemřel Karel Gott. Auta měl rád. Podívejte se, jaké kousky vlastnil

Záchytná parkoviště čekají nápor

Mimopražským návštěvníkům se radí auto nechat na záchytných P+R (park + ride) parkovištích u hlavních dálničních příjezdů do Prahy. Parkoviště jsou příhodně situována právě s rychlou dostupností na linky MHD.  

Parkování v Praze: Ukážeme vám, jak si s ním už nelámat hlavu. Stačí pár kliknutí!

Parkování v Praze: Ukážeme vám, jak si s ním už nelámat hlavu. Stačí pár kliknutí!

U dálnice D1 nejlépe využijete parkoviště P+R na Chodově a Opatově. Z D5 se nejlépe jeví záchytná stání na Zličíně a v Nových Butovicích, ze směru z D8 poté Ládví a Letňany. Řidičům po D10 směrem na Prahu se radí parkování na Černém mostě a Rajské Zahradě. U D11 je nejlepší odstavit auto na parkovištích Běchovice nebo Černý most.

Kolik stojí parkovné?

U hlídaných parkovišť se připravte na poplatek za parkování (20 Kč/provozní den). Většina parkovišť má provozní dobu od 4:00 do 1:00, poté je místo uzavřeno a za nevyzvednutí auta vám poté hrozí poplatek 100 Kč plus parkovné za další den. Bezobslužná parkoviště P+R jsou bez poplatku, ale i zde je stání omezeno na dobu 12 hodin.

Praha 1 chystá velké změny v parkování. Doplatí na ně hlavně nerezidenti a firmy

Praha 1 chystá velké změny v parkování. Doplatí na ně hlavně nerezidenti a firmy

Garantovat volná místa však nejde a některá parkoviště jsou plně vytížena i ve všední dny. Počet volných míst na záchytných parkovištích si můžete zkontrolovat on-line na stránkách Technické správy komunikací města Prahy. Více informací o jednotlivých místech včetně přesné lokace najdete zde.

Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST Toyota GR Supra: Nekonečné čekaní se vyplatilo. Tohle je extraliga!

Toyota GR Supra

Nová Toyota Supra je technicky příbuzná s BMW Z4. Je to až takový problém, jak se některým zdá?

11.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 22 příspěvků