Elon Musk jako šéf NASA? Na prezidenta kandidující rapper Kanye West má jasno

Pocit, že doopravdy žijeme v seriálu Simpsonovi, je stále silnější…

Možná jste v posledních pár dnech zaregistrovali, že známý americký rapper Kanye West oslavil americký svátek Dne nezávislosti (4. července) tak trochu po svém – na Twitteru totiž oznámil, že chce kandidovat na prezidenta USA. Berte tuto zprávu jakkoliv s nadhledem, vedoucí Tesly Elon Musk by však mohl v celé věci hrát důležitou roli.

Kandidaturu rappera se Musk rozhodl ihned podpořit. Samozřejmě však pouze slovy na Twitteru. West a Musk jsou podle všeho dlouholetí přátelé, a přestože rapper zatím nepodnikl žádné kroky k oficiálnímu spuštění kandidatury v letošních prezidentských volbách, o vstupu do politiky mluvila tato dvojka údajně již roky.

Jaká auta vlastnil Elon Musk? Šéf Tesly měl i McLaren F1, ten však skončil bídně

Jaká auta vlastnil Elon Musk? Šéf Tesly měl i McLaren F1, ten však skončil bídně

Pokud by se West opravdu stal prezidentem, pro šéfa americké Tesly má přitom jasné místo. „Nabídl jsem mu místo vedoucího vesmírného programu,“ řekl West v rozhovoru pro magazín Forbes. Ačkoliv se může zdát scénář vstupu Muska do NASA přitažený za vlasy, zkušeností má tento vizionář se svou soukromou společností SpaceX samozřejmě hromadu.

Na hromadě spekulací nakonec vězí otázka, zda by měl Musk vůbec o práci v Národním úřadě pro letectví a vesmír zájem, když jeho soukromému projektu SpaceX se daří skvěle a není svázán politikou okolo. Do toho Musk samozřejmě operuje jako generální ředitel Tesly s plány rozvoje automobilky na další desetiletí. Určitě se tedy nenudí.

Chcete pracovat pro Teslu? Nakreslete radikální auto pro Čínu a držte si palce

Chcete pracovat pro Teslu? Nakreslete radikální auto pro Čínu a držte si palce

Každopádně, i když se může zdát kandidatura Kanyeho Westa pouze jako další z šílených a nepříliš vážně myšlených nápadů amerického umělce – uzávěrku pro kandidáty ostatně prý nestihl – stačí se zamyslet. Před pár lety si také nikdo neuměl představit, že by v čele USA stál někdo, jako je Donald Trump… s ním už má West podle všeho plné zuby, přestože ho v minulosti podporoval.

Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

dnes | Lukáš Prejzek | 7 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 81 příspěvků