Kandi K32 je obří elektrický pick-up za pakatel. Výkonem ale spíš rozesměje

Původem je z Číny, ale koupit si ho může i pravý americký kovboj. Pokud tedy nikam příliš nespěchá...

Firma Kandi Technologies je čínský výrobce baterií a elektromobilů. Na americkém trhu již prodává dostupné městské elektromobily K23 a K27, ke kterým se nyní připojila novinka. Model K32 má na délku 5436 mm, nechybí mu terénní obutí, může mít naviják, digitální přístrojový štít, parkovací kameru... prostě to, co byste od správného teréňáku čekali.

Pohon mají na starost dva elektromotory o celkovém výkonu – prosíme fanfáru – 21 kW. Ne, nechybí nám nula, opravdu jen 21 kW. Vůz je klasifikován jako terénní čtyřkolka, nesmí tedy na silnice. Dosáhne maximální rychlosti 105 km/h a k dostání je s dvěma kapacitami baterie. S 20,7kWh akumulátorem ujede 97 kilometrů, větší 50kWh baterie vydrží na 241 km.

Plné nabití zabere 7,5 hodiny. Užitečná hmotnost činí 575 kilogramů, což je na pětiapůlmetrový off-road docela málo. Ale umíme si představit, že na něčí farmě zastane spoustu užitečné práce – a za málo. Základní provedení stojí na americkém trhu přibližně 610 tisíc korun, verze s vyšším dojezdem pak 760 tisíc korun.

Váš názor Další článek: Mazda odhalila nové SUV CX-50. Přichází v outdoorovém stylu, k nám však nemíří

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,