Kanadský soud: BMW nesmí používat označení „M“ u ostrých modelů

Kanadský soud rozhodl, že německá automobilka BMW nesmí v Kanadě používat u svých modelů označení „M“. BMW tak prohrálo spor, který po snaze o smírné urovnání vyvolala automobilka Nissan, která v Kanadě již nějakou dobu prodává modely Infinity M35 a M45.

Poté, co BMW spustilo velkou kampaň, kdy propagovalo své ostré modely, rozhodlo se vedení Nissanu podat žalobu pro porušení ochranné známky. Soud první instance sice rozhodl ve prospěch BMW, ale odvolací soud tento rozsudek zrušil a nařídil stažení písmena „M“ z modelů automobilky BMW.

Německý výrobce tak má v současnosti tři možnosti. Buď se domluví s Nissanem, nebo se odvolá k vrchnímu soudu, kde se ovšem velké šance na zvrácení rozhodnutí nedávají. A nebo změní známé označení a svých eMek udělá třeba eNka. Asi tušíte, která možnost je nejméně pravděpodobná...

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků