Kanadský soud: BMW nesmí používat označení „M“ u ostrých modelů

Kanadský soud rozhodl, že německá automobilka BMW nesmí v Kanadě používat u svých modelů označení „M“. BMW tak prohrálo spor, který po snaze o smírné urovnání vyvolala automobilka Nissan, která v Kanadě již nějakou dobu prodává modely Infinity M35 a M45.

Poté, co BMW spustilo velkou kampaň, kdy propagovalo své ostré modely, rozhodlo se vedení Nissanu podat žalobu pro porušení ochranné známky. Soud první instance sice rozhodl ve prospěch BMW, ale odvolací soud tento rozsudek zrušil a nařídil stažení písmena „M“ z modelů automobilky BMW.

Německý výrobce tak má v současnosti tři možnosti. Buď se domluví s Nissanem, nebo se odvolá k vrchnímu soudu, kde se ovšem velké šance na zvrácení rozhodnutí nedávají. A nebo změní známé označení a svých eMek udělá třeba eNka. Asi tušíte, která možnost je nejméně pravděpodobná...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 2 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků