Kanada zavádí povinné zabezpečení vozu

Od prvního září budou muset mít všechny nově prodané vozy v Kanadě elektronické zabezpečení v podobě imobilizéru. Kanadská vláda rozhodla o této povinnosti na základě lobby pojišťoven, protože se v poslední době zvyšuje počet odcizených vozů.

I když není imobilizér žádnou složitou překážkou při krádeži vozu, dokáže profesionálovi krádež mírně zkomplikovat a amatérovi i zcela překazit.

Kanadská vláda a pojišťovny si od této povinnosti slibují pokles krádeží vozů až o dvacet procent, což dokáže ušetřit při vyplácení pojistek několik miliard kanadských dolarů.

Zda se toto opatření ukáže jako správné uvidíme nejdříve za rok, ale doufejme, že podobnou povinnost nezavede i vláda česká. Přeci jenom ochrana vlastního majetku by měla být jen a pouze v režii daného majitele.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků