Kanada zavádí povinné zabezpečení vozu

Od prvního září budou muset mít všechny nově prodané vozy v Kanadě elektronické zabezpečení v podobě imobilizéru. Kanadská vláda rozhodla o této povinnosti na základě lobby pojišťoven, protože se v poslední době zvyšuje počet odcizených vozů.

I když není imobilizér žádnou složitou překážkou při krádeži vozu, dokáže profesionálovi krádež mírně zkomplikovat a amatérovi i zcela překazit.

Kanadská vláda a pojišťovny si od této povinnosti slibují pokles krádeží vozů až o dvacet procent, což dokáže ušetřit při vyplácení pojistek několik miliard kanadských dolarů.

Zda se toto opatření ukáže jako správné uvidíme nejdříve za rok, ale doufejme, že podobnou povinnost nezavede i vláda česká. Přeci jenom ochrana vlastního majetku by měla být jen a pouze v režii daného majitele.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků