Kanada zavádí povinné zabezpečení vozu

Od prvního září budou muset mít všechny nově prodané vozy v Kanadě elektronické zabezpečení v podobě imobilizéru. Kanadská vláda rozhodla o této povinnosti na základě lobby pojišťoven, protože se v poslední době zvyšuje počet odcizených vozů.

I když není imobilizér žádnou složitou překážkou při krádeži vozu, dokáže profesionálovi krádež mírně zkomplikovat a amatérovi i zcela překazit.

Kanadská vláda a pojišťovny si od této povinnosti slibují pokles krádeží vozů až o dvacet procent, což dokáže ušetřit při vyplácení pojistek několik miliard kanadských dolarů.

Zda se toto opatření ukáže jako správné uvidíme nejdříve za rok, ale doufejme, že podobnou povinnost nezavede i vláda česká. Přeci jenom ochrana vlastního majetku by měla být jen a pouze v režii daného majitele.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků