Kamiony možná budou platit poplatky za přejezd hranic

Poplatek za přejezd hranic je jednou z možností, jak zvýšit přijmy z kamionové dopravy na území České republiky. Současné dálniční známky platí pouze na dálnicích, takže pokud kamion při přejezdu České republiky nepoužije dálnici, projede naším uzemím zdarma. Známky jsou navíc velmi levné, takže výnos z jejich prodeje je ve srovnání s mýtným nízký. Evropská unie totiž nepovoluje, aby cena jednodenního kuponu byla vyšší než osm eur; tomu odpovídá česká cena 250 Kč.

Známky by byly povinné pro všechny kamiony nad 12 tun, které nebudou mít jinou dálniční známku. Tímto opatřením by byli dopravci donuceni koupit známku i v případě, že na českém území pojedou pouze po silnicích první třídy. Současně s tímto návrhem by vláda ráda zpoplatnila pro kamiony i některé mosty a tunely, a to třeba i na již placených dálnících (např. most u Velkého Meziříčí).

Poznámka: Nedávný Burešův návrh, aby se zavedly výkonové známky, byl odmítnut pro jeho absurditu - kdo by se dobrovolně přiznal k tomu, kolik km za rok ujede?

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků