Kamionová doprava ničí naše dálnice

Kamionová doprava, která používá Českou republiku jako tranzit, ničí naše dálnice a rychlostní komunikace. Oprava škod, které kamiony způsobí pouze na dálnici D1, stojí podle ředitelství silnic a dálnic ročně 400 milionů korun a stále to nestačí; potřeba by byla alespoň miliarda. Poškození vzniká především překračováním povolené hmotnosti: v průzkumu, která si ŘSD nechalo udělat, překročilo hmotnostní limit 12 procent kamionů - za deset dnů to bylo celkem 1 076 vozidel.

Poměr vyhovujících a nevyhovujících komunikací se v Česku neustále zvyšuje, letos dosáhl velmi vysokých 40 procent a stále roste. Více peněz na opravy by měl přinést nový systém zpoplatnění pomocí elektronického mýta, které bude zavedeno do konce roku 2006.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků