Kalifornské limity se mají opět zpřísnit

Americká vláda nedávno schválila nové standardy ohledně spotřeby paliva nových vozů. V roce 2020 mají dle nařízení automobilky dosáhnout dojezdu 35 mpg, neboli průměrné spotřeby cca 6,7 l na 100 km. Jenže tyto limity si mohou jednotlivé státy Unie upravit.

V Kalifornii nyní zvažují, že by se v tomto státě mohly po roce 2020 prodávat pouze vozy se spotřebou vyjádřenou dojezdem 44 mpg, neboli s kombinovanou spotřebou zhruba šest litrů na 100 km, což je radikální rozdíl. Navíc návrh Kalifornie se líbí dalším patnácti státům, které zvažují, že přistoupí na stejné omezení.

Automobilky již nyní mají problém dosáhnout vládou určené spotřeby a kalifornský návrh by znamenal ohromné investice do vývoje a navíc radikální zmenšení vozů. V podstatě není možné, aby dvoutunové SUV dosahovalo i při použití hybridního systému takové spotřeby.

Pokud tedy tento návrh vstoupí v platnost, což se dá pokládat za hotovou věc, budou muset automobilky během dvanácti let snížit spotřebu o neskutečných 62 procent proti současnému průměru.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků