K mání je mexická replika Ferrari F40. Vypadá opravdu směšně

Máte zájem o Ferrari F40 za 150 tisíc korun? Tak máte smůlu, za to koupíte buď normální ojetinu, novou Dacii Sandero v základu, nebo toto mexické neštěstí.

Ferrari F40 je legendou, kterou toužíte klidně jen spatřit a poslechnout si ječivý zvuk dvakrát přeplňovaného osmiválce. Alespoň po designové stránce je tak častou obětí replik. Na serveru Craiglist se nedávno objevila jedna z Mexika. A moc se nepovedla...

Inu, posuďte sami. Zoufalý pokus nepřipomíná legendární tvary ani z velké dálky. Přímo bizarně vypadají obří mezery nad zadními koly, ostatně stejně jako celkové proporce auta. Pochválit můžeme alespoň správné otevírání obou kapot či pokus o skořepinová sedadla uvnitř. Dárcem orgánů je Nissan Sentra, levný mexický sedan z roku 1990, který dnes žije v sedmé generaci.

Na prodej je zdařilá replika Bugatti Veyron. Stojí 1,5 milionu korun

Na prodej je zdařilá replika Bugatti Veyron. Stojí 1,5 milionu korun

Inzerent k vozu píše, že je v perfektním stavu, má vše, co Ferrari má mít a je registrováno v Mexiku. Když zaplatíte dopravu, pošle vám jej prý kamkoli. Pochybujeme, že by lodní přepravu tahle hromádka laminátové hrůzy vůbec přežila.

Pokud však máte zájem, cena bez dopravy činí 5.800 dolarů, tedy přibližně 150 tisíc korun. Technika je nezměněna, takže uhánět budete se čtyřikrát menším výkonem, než má vůz, který má znásilněná Sentra napodobit.

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 56 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

Mercedes-Benz S 560 kabrio

S faceliftem Mercedesu třídy S přišly na řadu i verze kupé a kabriolet. Testování sice připadlo na říjen, nemáte ale jediný důvod k obavám.

6.  11.  2018 | Milan Lažanský | 15 příspěvků