K mání je mexická replika Ferrari F40. Vypadá opravdu směšně

Máte zájem o Ferrari F40 za 150 tisíc korun? Tak máte smůlu, za to koupíte buď normální ojetinu, novou Dacii Sandero v základu, nebo toto mexické neštěstí.

Ferrari F40 je legendou, kterou toužíte klidně jen spatřit a poslechnout si ječivý zvuk dvakrát přeplňovaného osmiválce. Alespoň po designové stránce je tak častou obětí replik. Na serveru Craiglist se nedávno objevila jedna z Mexika. A moc se nepovedla...

Inu, posuďte sami. Zoufalý pokus nepřipomíná legendární tvary ani z velké dálky. Přímo bizarně vypadají obří mezery nad zadními koly, ostatně stejně jako celkové proporce auta. Pochválit můžeme alespoň správné otevírání obou kapot či pokus o skořepinová sedadla uvnitř. Dárcem orgánů je Nissan Sentra, levný mexický sedan z roku 1990, který dnes žije v sedmé generaci.

Na prodej je zdařilá replika Bugatti Veyron. Stojí 1,5 milionu korun

Na prodej je zdařilá replika Bugatti Veyron. Stojí 1,5 milionu korun

Inzerent k vozu píše, že je v perfektním stavu, má vše, co Ferrari má mít a je registrováno v Mexiku. Když zaplatíte dopravu, pošle vám jej prý kamkoli. Pochybujeme, že by lodní přepravu tahle hromádka laminátové hrůzy vůbec přežila.

Pokud však máte zájem, cena bez dopravy činí 5.800 dolarů, tedy přibližně 150 tisíc korun. Technika je nezměněna, takže uhánět budete se čtyřikrát menším výkonem, než má vůz, který má znásilněná Sentra napodobit.

TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve loni se je ale Španělé rozhodli seskupit je pod jednu značku a dát jim novou identitu. A protože SUV v dnešní době táhnou, stal se průkopníkem model Ateca.

15.  1.  2019 | Jan Mička | 28 příspěvků
Minitest Mazda 6 2.5 Skyactiv-G A/T: Mimo čas a obvyklé mantinely

Mazda 6 2.5 Skyaktiv-G A/T (minitest)

Vzepřít se jednou provždy kalendáři, jen mládí, nikdy stáří, zpívá v jednom ze svých šlágrů božský Kája. Máme ale tak trochu dojem, že si něco podobného může pobrukovat i Mazda se svou šestkou.

10.  1.  2019 | Miro Mihálik | 88 příspěvků
S VW Touareg napříč Marokem: Existuje vůbec něco, co nezvládne?

S VW Touareg napříč Marokem

Čtyři dny v autě, skoro 1300 ujetých kilometrů a mraky různorodých zážitků, které bych jinak nepochytil za celý rok. Nějak takto by se dalo ve zkratce shrnout putování Marokem za volantem jednoho z nejlepších SUV dnešní doby.

6.  1.  2019 | Jan Mička | 43 příspěvků