K mání je mexická replika Ferrari F40. Vypadá opravdu směšně

Máte zájem o Ferrari F40 za 150 tisíc korun? Tak máte smůlu, za to koupíte buď normální ojetinu, novou Dacii Sandero v základu, nebo toto mexické neštěstí.

Ferrari F40 je legendou, kterou toužíte klidně jen spatřit a poslechnout si ječivý zvuk dvakrát přeplňovaného osmiválce. Alespoň po designové stránce je tak častou obětí replik. Na serveru Craiglist se nedávno objevila jedna z Mexika. A moc se nepovedla...

Inu, posuďte sami. Zoufalý pokus nepřipomíná legendární tvary ani z velké dálky. Přímo bizarně vypadají obří mezery nad zadními koly, ostatně stejně jako celkové proporce auta. Pochválit můžeme alespoň správné otevírání obou kapot či pokus o skořepinová sedadla uvnitř. Dárcem orgánů je Nissan Sentra, levný mexický sedan z roku 1990, který dnes žije v sedmé generaci.

Na prodej je zdařilá replika Bugatti Veyron. Stojí 1,5 milionu korun

Na prodej je zdařilá replika Bugatti Veyron. Stojí 1,5 milionu korun

Inzerent k vozu píše, že je v perfektním stavu, má vše, co Ferrari má mít a je registrováno v Mexiku. Když zaplatíte dopravu, pošle vám jej prý kamkoli. Pochybujeme, že by lodní přepravu tahle hromádka laminátové hrůzy vůbec přežila.

Pokud však máte zájem, cena bez dopravy činí 5.800 dolarů, tedy přibližně 150 tisíc korun. Technika je nezměněna, takže uhánět budete se čtyřikrát menším výkonem, než má vůz, který má znásilněná Sentra napodobit.

Minitest VW Polo GTI s manuálem: Jednou se o něj ještě porveme!

VW Polo GTI (minitest)

Polo je díky dvoulitru zjevem mezi malými ostrými hatchbacky. Ke štěstí nám chyběla akorát maličkost. Manuál. Rádi bychom jásali, ale jediné, co můžeme nyní říci, je, že byl a už není. Po pár měsících ve výrobě GTI se spojkovým pedálem a řadicí pákou skončilo. Hádejte, komu můžete děkovat.

25.  6.  2019 | Miro Mihálik | 12 příspěvků
TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků