K mání je mexická replika Ferrari F40. Vypadá opravdu směšně

Máte zájem o Ferrari F40 za 150 tisíc korun? Tak máte smůlu, za to koupíte buď normální ojetinu, novou Dacii Sandero v základu, nebo toto mexické neštěstí.

Ferrari F40 je legendou, kterou toužíte klidně jen spatřit a poslechnout si ječivý zvuk dvakrát přeplňovaného osmiválce. Alespoň po designové stránce je tak častou obětí replik. Na serveru Craiglist se nedávno objevila jedna z Mexika. A moc se nepovedla...

Inu, posuďte sami. Zoufalý pokus nepřipomíná legendární tvary ani z velké dálky. Přímo bizarně vypadají obří mezery nad zadními koly, ostatně stejně jako celkové proporce auta. Pochválit můžeme alespoň správné otevírání obou kapot či pokus o skořepinová sedadla uvnitř. Dárcem orgánů je Nissan Sentra, levný mexický sedan z roku 1990, který dnes žije v sedmé generaci.

Na prodej je zdařilá replika Bugatti Veyron. Stojí 1,5 milionu korun

Na prodej je zdařilá replika Bugatti Veyron. Stojí 1,5 milionu korun

Inzerent k vozu píše, že je v perfektním stavu, má vše, co Ferrari má mít a je registrováno v Mexiku. Když zaplatíte dopravu, pošle vám jej prý kamkoli. Pochybujeme, že by lodní přepravu tahle hromádka laminátové hrůzy vůbec přežila.

Pokud však máte zájem, cena bez dopravy činí 5.800 dolarů, tedy přibližně 150 tisíc korun. Technika je nezměněna, takže uhánět budete se čtyřikrát menším výkonem, než má vůz, který má znásilněná Sentra napodobit.

TEST Lexus ES 300h Luxury: Jiný pohled na svět. Změní ten váš?

Lexus ES 300h

Přicházím k pětimetrové japonské limuzíně za necelé dva miliony korun. V nabídce má pouze jeden motor a jednu převodovku. Má Lexus ES 300h ve své třídě co nabídnout?

dnes | Vladimír Kadera | 44 příspěvků
Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4M (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

21.  3.  2019 | Petr Schnagl | 47 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 13 příspěvků