K alianci VW a Fordu prý opravdu dojde. Co bude cílem spolupráce?

Volkswagen a Ford mají podle všeho na detroitském autosalonu představit novou alianci zaměřenou s velkou pravděpodobností na vývoj elektromobilů a autonomních technologií.

Přestože dva velikáni automobilového průmyslu VW a Ford již v minulosti na vývoji automobilů spolupracovali, od června minulého roku se mluví o dalším paktu těchto dvou značek. Nejprve se objevily řeči o možném spojení sil na tvorbě užitkových vozů, nyní ale agentura Reuters přichází s informacemi, že k nové alianci opravdu dojde a bude možná působit i v jiných oblastech.

Zdroje obeznámené se situací přesněji tvrdí, že alianci oznámí VW a Ford již zanedlouho na autosalonu v Detroitu. Ford mezitím jen potvrdil, že s Volkswagenem probírá řadu možností této kooperace. Kromě dřívějších plánů vývoje užitkových vozů tak pokračují diskuze i na téma vývoje elektromobilů a autonomních technologií.

Ford chce propojení mezi vozidly, infrastrukturou a chodci již v roce 2022

Ford chce propojení mezi vozidly, infrastrukturou a chodci již v roce 2022

„Jsme v poměrně pokročilých jednáních se společností Ford, abychom skutečně vybudovali globální automobilovou alianci, která by také posílila americký automobilový průmysl,“ sdělil médiím šéf koncernu VW Herbert Diess. Informaci přinesla ČTK.

Sdílení techniky, vývoje či výrobních prostorů by mezi značkami mělo samozřejmě pozitivní dopad na ušetření nákladů obou stran. Vlastnické propojení podniků ovšem nemáme čekat. Hlavně na zmíněném poli elektrických vozů, jehož důležitost se stále navyšuje, by přitom automobilky náklady zásadně přiškrtily.

Další elektromobil od VW: Vrcholem rodiny I.D. bude luxusní sedmimístné SUV

Další elektromobil od VW: Vrcholem rodiny I.D. bude luxusní sedmimístné SUV

Reuters dokonce uvádí, že by Ford v případě úspěšné aliance získal licenci na výrobu nejnovější elektrické platformy MEB od Volkswagenu. Na druhou stranu, Volkswagen projevil zájem o přístup k technice modelů Transit a Ranger, nehledě na představu výroby modelů VW v určitých prostorách továren Fordu.  

Podle dostupných zdrojů bychom se více informací o globální alianci VW a Fordu měli dočkat už příští týden v úterý 15. ledna.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

dnes | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků