K alianci VW a Fordu prý opravdu dojde. Co bude cílem spolupráce?

Volkswagen a Ford mají podle všeho na detroitském autosalonu představit novou alianci zaměřenou s velkou pravděpodobností na vývoj elektromobilů a autonomních technologií.

Přestože dva velikáni automobilového průmyslu VW a Ford již v minulosti na vývoji automobilů spolupracovali, od června minulého roku se mluví o dalším paktu těchto dvou značek. Nejprve se objevily řeči o možném spojení sil na tvorbě užitkových vozů, nyní ale agentura Reuters přichází s informacemi, že k nové alianci opravdu dojde a bude možná působit i v jiných oblastech.

Zdroje obeznámené se situací přesněji tvrdí, že alianci oznámí VW a Ford již zanedlouho na autosalonu v Detroitu. Ford mezitím jen potvrdil, že s Volkswagenem probírá řadu možností této kooperace. Kromě dřívějších plánů vývoje užitkových vozů tak pokračují diskuze i na téma vývoje elektromobilů a autonomních technologií.

Ford chce propojení mezi vozidly, infrastrukturou a chodci již v roce 2022

Ford chce propojení mezi vozidly, infrastrukturou a chodci již v roce 2022

„Jsme v poměrně pokročilých jednáních se společností Ford, abychom skutečně vybudovali globální automobilovou alianci, která by také posílila americký automobilový průmysl,“ sdělil médiím šéf koncernu VW Herbert Diess. Informaci přinesla ČTK.

Sdílení techniky, vývoje či výrobních prostorů by mezi značkami mělo samozřejmě pozitivní dopad na ušetření nákladů obou stran. Vlastnické propojení podniků ovšem nemáme čekat. Hlavně na zmíněném poli elektrických vozů, jehož důležitost se stále navyšuje, by přitom automobilky náklady zásadně přiškrtily.

Další elektromobil od VW: Vrcholem rodiny I.D. bude luxusní sedmimístné SUV

Další elektromobil od VW: Vrcholem rodiny I.D. bude luxusní sedmimístné SUV

Reuters dokonce uvádí, že by Ford v případě úspěšné aliance získal licenci na výrobu nejnovější elektrické platformy MEB od Volkswagenu. Na druhou stranu, Volkswagen projevil zájem o přístup k technice modelů Transit a Ranger, nehledě na představu výroby modelů VW v určitých prostorách továren Fordu.  

Podle dostupných zdrojů bychom se více informací o globální alianci VW a Fordu měli dočkat už příští týden v úterý 15. ledna.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

včera | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 21 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 150 příspěvků