K alianci VW a Fordu prý opravdu dojde. Co bude cílem spolupráce?

Volkswagen a Ford mají podle všeho na detroitském autosalonu představit novou alianci zaměřenou s velkou pravděpodobností na vývoj elektromobilů a autonomních technologií.

Přestože dva velikáni automobilového průmyslu VW a Ford již v minulosti na vývoji automobilů spolupracovali, od června minulého roku se mluví o dalším paktu těchto dvou značek. Nejprve se objevily řeči o možném spojení sil na tvorbě užitkových vozů, nyní ale agentura Reuters přichází s informacemi, že k nové alianci opravdu dojde a bude možná působit i v jiných oblastech.

Zdroje obeznámené se situací přesněji tvrdí, že alianci oznámí VW a Ford již zanedlouho na autosalonu v Detroitu. Ford mezitím jen potvrdil, že s Volkswagenem probírá řadu možností této kooperace. Kromě dřívějších plánů vývoje užitkových vozů tak pokračují diskuze i na téma vývoje elektromobilů a autonomních technologií.

Ford chce propojení mezi vozidly, infrastrukturou a chodci již v roce 2022

Ford chce propojení mezi vozidly, infrastrukturou a chodci již v roce 2022

„Jsme v poměrně pokročilých jednáních se společností Ford, abychom skutečně vybudovali globální automobilovou alianci, která by také posílila americký automobilový průmysl,“ sdělil médiím šéf koncernu VW Herbert Diess. Informaci přinesla ČTK.

Sdílení techniky, vývoje či výrobních prostorů by mezi značkami mělo samozřejmě pozitivní dopad na ušetření nákladů obou stran. Vlastnické propojení podniků ovšem nemáme čekat. Hlavně na zmíněném poli elektrických vozů, jehož důležitost se stále navyšuje, by přitom automobilky náklady zásadně přiškrtily.

Další elektromobil od VW: Vrcholem rodiny I.D. bude luxusní sedmimístné SUV

Další elektromobil od VW: Vrcholem rodiny I.D. bude luxusní sedmimístné SUV

Reuters dokonce uvádí, že by Ford v případě úspěšné aliance získal licenci na výrobu nejnovější elektrické platformy MEB od Volkswagenu. Na druhou stranu, Volkswagen projevil zájem o přístup k technice modelů Transit a Ranger, nehledě na představu výroby modelů VW v určitých prostorách továren Fordu.  

Podle dostupných zdrojů bychom se více informací o globální alianci VW a Fordu měli dočkat už příští týden v úterý 15. ledna.

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv-G75: Co nabídne nejlevnější zoom-zoom?

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv G75

Zástupce segmentu B automobilky Mazda má v Evropě opravdu tvrdou konkurenci. Co všechno dostanete za tři sta tisíc?

dnes | Vladimír Kadera | 53 příspěvků
Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

20.  1.  2019 | AutoRevue.cz | 11 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky