Jubilejní Mondeo a Transit

Výroba nového Fordu Mondeo, ověnčeného řadou prestižních titulů, dosáhla historického mezníku. Z továrny...
Jubilejní Mondeo a Transit
Výroba nového Fordu Mondeo, ověnčeného řadou prestižních titulů, dosáhla historického mezníku. Z továrny v belgickém Genku sjel vůz s výrobním číslem 200 000. V Genku se ovšem vyrábí také nový Ford Transit s předním i zadním pohonem. Transitů vyjelo z bran továrny již 150 000 kusů.

„Za rychlost, se kterou jsme dosáhli tak důležitého mezníku ve výrobě, vděčíme prodejnímu úspěchu obou vozů,“ uvedl John Fleming, viceprezident pro výrobu Ford of Europe. „Mondeo i Transit jsou základními kameny evropské transformace Fordu. Oba vozy zákazníkům jasně dokázaly, že to společnost Ford myslí s oživením svého výrobního programu naprosto vážně,“ dodal Fleming.

Výroba nového Fordu Mondeo začala v posledním čtvrtletí roku 2000. Přesto tento vůz získal již 24 ocenění, včetně prestižního titulu Evropské auto č. 1 a německého Zlatého volantu. Je ověnčen řadou jedenácti národních titulů Auto roku, mezi nimiž nechybí ocenění špičkových britských časopisů What Car? a Top Gear.

Podobné uznání si vysloužil i Ford Transit, jenž byl za posledních 13 let desetkrát zvolen nejlepším užitkovým automobilem střední třídy. Nová generace tohoto vozu, která zákazníkovi poprvé nabízí volbu mezi pohonem předních či zadních kol a užitečnou hmotností jedné nebo dvou tun, nasbírala 16 ocenění. K nejvýznamnějším patří titul „Evropská dodávka roku 2001“, společně s dalšími tituly „Dodávka roku“ v osmi státech (včetně České a Slovenské republiky) a vítězství v Arktickém testu dodávek.

„Výrobní závod v Genku patří k nejmodernějším v Evropě. „Celý tým zaměstnanců v Genku si zaslouží uznání za souběžné a velmi úspěšné zahájení složité výroby tak rozdílných vozů, jakými jsou Transit a Mondeo. Továrna teď pracuje na plné obrátky, aby pokryla vysokou poptávku, kterou zaznamenáváme po celé Evropě,“ dodal Fleming.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 41 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků