Jubilejní Mondeo a Transit

Výroba nového Fordu Mondeo, ověnčeného řadou prestižních titulů, dosáhla historického mezníku. Z továrny...
Jubilejní Mondeo a Transit
Výroba nového Fordu Mondeo, ověnčeného řadou prestižních titulů, dosáhla historického mezníku. Z továrny v belgickém Genku sjel vůz s výrobním číslem 200 000. V Genku se ovšem vyrábí také nový Ford Transit s předním i zadním pohonem. Transitů vyjelo z bran továrny již 150 000 kusů.

„Za rychlost, se kterou jsme dosáhli tak důležitého mezníku ve výrobě, vděčíme prodejnímu úspěchu obou vozů,“ uvedl John Fleming, viceprezident pro výrobu Ford of Europe. „Mondeo i Transit jsou základními kameny evropské transformace Fordu. Oba vozy zákazníkům jasně dokázaly, že to společnost Ford myslí s oživením svého výrobního programu naprosto vážně,“ dodal Fleming.

Výroba nového Fordu Mondeo začala v posledním čtvrtletí roku 2000. Přesto tento vůz získal již 24 ocenění, včetně prestižního titulu Evropské auto č. 1 a německého Zlatého volantu. Je ověnčen řadou jedenácti národních titulů Auto roku, mezi nimiž nechybí ocenění špičkových britských časopisů What Car? a Top Gear.

Podobné uznání si vysloužil i Ford Transit, jenž byl za posledních 13 let desetkrát zvolen nejlepším užitkovým automobilem střední třídy. Nová generace tohoto vozu, která zákazníkovi poprvé nabízí volbu mezi pohonem předních či zadních kol a užitečnou hmotností jedné nebo dvou tun, nasbírala 16 ocenění. K nejvýznamnějším patří titul „Evropská dodávka roku 2001“, společně s dalšími tituly „Dodávka roku“ v osmi státech (včetně České a Slovenské republiky) a vítězství v Arktickém testu dodávek.

„Výrobní závod v Genku patří k nejmodernějším v Evropě. „Celý tým zaměstnanců v Genku si zaslouží uznání za souběžné a velmi úspěšné zahájení složité výroby tak rozdílných vozů, jakými jsou Transit a Mondeo. Továrna teď pracuje na plné obrátky, aby pokryla vysokou poptávku, kterou zaznamenáváme po celé Evropě,“ dodal Fleming.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků