Jubilejní Mondeo a Transit

Výroba nového Fordu Mondeo, ověnčeného řadou prestižních titulů, dosáhla historického mezníku. Z továrny...
Jubilejní Mondeo a Transit
Výroba nového Fordu Mondeo, ověnčeného řadou prestižních titulů, dosáhla historického mezníku. Z továrny v belgickém Genku sjel vůz s výrobním číslem 200 000. V Genku se ovšem vyrábí také nový Ford Transit s předním i zadním pohonem. Transitů vyjelo z bran továrny již 150 000 kusů.

„Za rychlost, se kterou jsme dosáhli tak důležitého mezníku ve výrobě, vděčíme prodejnímu úspěchu obou vozů,“ uvedl John Fleming, viceprezident pro výrobu Ford of Europe. „Mondeo i Transit jsou základními kameny evropské transformace Fordu. Oba vozy zákazníkům jasně dokázaly, že to společnost Ford myslí s oživením svého výrobního programu naprosto vážně,“ dodal Fleming.

Výroba nového Fordu Mondeo začala v posledním čtvrtletí roku 2000. Přesto tento vůz získal již 24 ocenění, včetně prestižního titulu Evropské auto č. 1 a německého Zlatého volantu. Je ověnčen řadou jedenácti národních titulů Auto roku, mezi nimiž nechybí ocenění špičkových britských časopisů What Car? a Top Gear.

Podobné uznání si vysloužil i Ford Transit, jenž byl za posledních 13 let desetkrát zvolen nejlepším užitkovým automobilem střední třídy. Nová generace tohoto vozu, která zákazníkovi poprvé nabízí volbu mezi pohonem předních či zadních kol a užitečnou hmotností jedné nebo dvou tun, nasbírala 16 ocenění. K nejvýznamnějším patří titul „Evropská dodávka roku 2001“, společně s dalšími tituly „Dodávka roku“ v osmi státech (včetně České a Slovenské republiky) a vítězství v Arktickém testu dodávek.

„Výrobní závod v Genku patří k nejmodernějším v Evropě. „Celý tým zaměstnanců v Genku si zaslouží uznání za souběžné a velmi úspěšné zahájení složité výroby tak rozdílných vozů, jakými jsou Transit a Mondeo. Továrna teď pracuje na plné obrátky, aby pokryla vysokou poptávku, kterou zaznamenáváme po celé Evropě,“ dodal Fleming.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků