Jsou ve Finsku Finové opravdu neporazitelní?

I letos se v Jyvaskale, centru devátého podniku mistrovství světa FIA Finské rallye, sjela kompletní světová špička soutěžící o body jak do celkové klasifikace šampionátu jezdců, tak i výrobců čili značek.
Jsou ve Finsku Finové opravdu neporazitelní?
Na rychlých šotolinových tratích 21 rychlostních zkoušek o celkové délce 406.38 km, rozdělených do tří etap, budou od pátku do neděle (24. – 26. srpna) o místa na stupních vítězů soupeřit tovární i soukromé posádky rekordních 165 přihlášených vozů.

Letošní finská soutěž má na programu několik lahůdek…

…Návrat tří severských hvězd – veteránů: mistra světa z roku 1984 Blomqvista s „továrním“ vozem Škoda Octavia WRC Evo II, vítěze 20 světových rallye Alena v kokpitu vozu Ford Focus WRC ´99 a čtyřnásobného mistra světa v jednom ze tří továrních Accentů Evo2 Hyundai týmu. Který z těchto tří mistrů vyhraje soutěž „veteránů“? Získá Kankkunen alespoň jeden bod do soutěže značek?

Blomqvist: „Rozhodně nepojedu pomalu.“

Alen: „Ford Focus je senzační auto. Určitě dojedeme do cíle.“

Kankkunen:“Myslím, že je reálné, abych bodoval.“

…Souboj čtyř hvězd posledního desetiletí nebo spíše dvacetiletí o rekord v počtu vyhraných rallye v mistrovství světa v automobilových soutěžích se odehraje mezi – Tommi Makinenem, Carlosem Sainzem, Colinem McRaem a Juhou Kankkunenem. Makinen je ve vedení v průběžném pořadí jezdců. Colin McRae je díky svým třem po sobě jdoucích vítězstvích na místě druhém, Carlos Sainz jezdí i letos spolehlivě, kromě posledních dvou rallye bodoval na sedmi prvních soutěžích a v průběžné klasifikaci pilotů je třetí, Juha Kankkunen je ve Finsku doma a vítězství na Finské rallye již přestal počítat. Který z těchto mistrů získá své 24. vítězství již ve Finsku a stane se tak nekorunovaným králem rallye?

Makinen (Mitsubishi): „Mám výborné auto a jsem ve formě.“

Sainz (Ford): „Finská rallye je pro mě i Luise nejtěžší soutěží seriálu, vítězství z roku 1990 bych rád zopakoval.“

McRae (Ford): „Rád bych ve Finsku vyhrál, ale nebude to vůbec jednoduché.“

Kankkunen (ve Finsku Hyundai): „Myslím že mám výborně připravené auto - přijel jsem si pro body.“

…Účast nejlepších továrních týmů a řady skvělých skandinávských specialistů se špičkovými vozy specifikace World Rally Car na Finské rallye znamená neuvěřitelně kvalitní obsazení a hlavně konkurenci v boji o umístění na bodovaných místech. Pro mnohé jezdce a jejich cíle je letošní Finská rallye soutěží s velkým „S“. Mnozí z předních pilotů chtějí vyhrát, mnozí další touží po „medaili“. Ti bez „továrních“ smluv se chtějí předvést a co nejvíce zaujmou jednoho z potenciálních zaměstnavatelů. Vždyť Finská rallye se koná v době námluv, jednání a podepisování kontraktů s oficiálními i privátními týmy.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků