Jsou ve Finsku Finové opravdu neporazitelní?

I letos se v Jyvaskale, centru devátého podniku mistrovství světa FIA Finské rallye, sjela kompletní světová špička soutěžící o body jak do celkové klasifikace šampionátu jezdců, tak i výrobců čili značek.
Jsou ve Finsku Finové opravdu neporazitelní?
Na rychlých šotolinových tratích 21 rychlostních zkoušek o celkové délce 406.38 km, rozdělených do tří etap, budou od pátku do neděle (24. – 26. srpna) o místa na stupních vítězů soupeřit tovární i soukromé posádky rekordních 165 přihlášených vozů.

Letošní finská soutěž má na programu několik lahůdek…

…Návrat tří severských hvězd – veteránů: mistra světa z roku 1984 Blomqvista s „továrním“ vozem Škoda Octavia WRC Evo II, vítěze 20 světových rallye Alena v kokpitu vozu Ford Focus WRC ´99 a čtyřnásobného mistra světa v jednom ze tří továrních Accentů Evo2 Hyundai týmu. Který z těchto tří mistrů vyhraje soutěž „veteránů“? Získá Kankkunen alespoň jeden bod do soutěže značek?

Blomqvist: „Rozhodně nepojedu pomalu.“

Alen: „Ford Focus je senzační auto. Určitě dojedeme do cíle.“

Kankkunen:“Myslím, že je reálné, abych bodoval.“

…Souboj čtyř hvězd posledního desetiletí nebo spíše dvacetiletí o rekord v počtu vyhraných rallye v mistrovství světa v automobilových soutěžích se odehraje mezi – Tommi Makinenem, Carlosem Sainzem, Colinem McRaem a Juhou Kankkunenem. Makinen je ve vedení v průběžném pořadí jezdců. Colin McRae je díky svým třem po sobě jdoucích vítězstvích na místě druhém, Carlos Sainz jezdí i letos spolehlivě, kromě posledních dvou rallye bodoval na sedmi prvních soutěžích a v průběžné klasifikaci pilotů je třetí, Juha Kankkunen je ve Finsku doma a vítězství na Finské rallye již přestal počítat. Který z těchto mistrů získá své 24. vítězství již ve Finsku a stane se tak nekorunovaným králem rallye?

Makinen (Mitsubishi): „Mám výborné auto a jsem ve formě.“

Sainz (Ford): „Finská rallye je pro mě i Luise nejtěžší soutěží seriálu, vítězství z roku 1990 bych rád zopakoval.“

McRae (Ford): „Rád bych ve Finsku vyhrál, ale nebude to vůbec jednoduché.“

Kankkunen (ve Finsku Hyundai): „Myslím že mám výborně připravené auto - přijel jsem si pro body.“

…Účast nejlepších továrních týmů a řady skvělých skandinávských specialistů se špičkovými vozy specifikace World Rally Car na Finské rallye znamená neuvěřitelně kvalitní obsazení a hlavně konkurenci v boji o umístění na bodovaných místech. Pro mnohé jezdce a jejich cíle je letošní Finská rallye soutěží s velkým „S“. Mnozí z předních pilotů chtějí vyhrát, mnozí další touží po „medaili“. Ti bez „továrních“ smluv se chtějí předvést a co nejvíce zaujmou jednoho z potenciálních zaměstnavatelů. Vždyť Finská rallye se koná v době námluv, jednání a podepisování kontraktů s oficiálními i privátními týmy.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků