Jsou ve Finsku Finové opravdu neporazitelní?

I letos se v Jyvaskale, centru devátého podniku mistrovství světa FIA Finské rallye, sjela kompletní světová špička soutěžící o body jak do celkové klasifikace šampionátu jezdců, tak i výrobců čili značek.
Jsou ve Finsku Finové opravdu neporazitelní?
Na rychlých šotolinových tratích 21 rychlostních zkoušek o celkové délce 406.38 km, rozdělených do tří etap, budou od pátku do neděle (24. – 26. srpna) o místa na stupních vítězů soupeřit tovární i soukromé posádky rekordních 165 přihlášených vozů.

Letošní finská soutěž má na programu několik lahůdek…

…Návrat tří severských hvězd – veteránů: mistra světa z roku 1984 Blomqvista s „továrním“ vozem Škoda Octavia WRC Evo II, vítěze 20 světových rallye Alena v kokpitu vozu Ford Focus WRC ´99 a čtyřnásobného mistra světa v jednom ze tří továrních Accentů Evo2 Hyundai týmu. Který z těchto tří mistrů vyhraje soutěž „veteránů“? Získá Kankkunen alespoň jeden bod do soutěže značek?

Blomqvist: „Rozhodně nepojedu pomalu.“

Alen: „Ford Focus je senzační auto. Určitě dojedeme do cíle.“

Kankkunen:“Myslím, že je reálné, abych bodoval.“

…Souboj čtyř hvězd posledního desetiletí nebo spíše dvacetiletí o rekord v počtu vyhraných rallye v mistrovství světa v automobilových soutěžích se odehraje mezi – Tommi Makinenem, Carlosem Sainzem, Colinem McRaem a Juhou Kankkunenem. Makinen je ve vedení v průběžném pořadí jezdců. Colin McRae je díky svým třem po sobě jdoucích vítězstvích na místě druhém, Carlos Sainz jezdí i letos spolehlivě, kromě posledních dvou rallye bodoval na sedmi prvních soutěžích a v průběžné klasifikaci pilotů je třetí, Juha Kankkunen je ve Finsku doma a vítězství na Finské rallye již přestal počítat. Který z těchto mistrů získá své 24. vítězství již ve Finsku a stane se tak nekorunovaným králem rallye?

Makinen (Mitsubishi): „Mám výborné auto a jsem ve formě.“

Sainz (Ford): „Finská rallye je pro mě i Luise nejtěžší soutěží seriálu, vítězství z roku 1990 bych rád zopakoval.“

McRae (Ford): „Rád bych ve Finsku vyhrál, ale nebude to vůbec jednoduché.“

Kankkunen (ve Finsku Hyundai): „Myslím že mám výborně připravené auto - přijel jsem si pro body.“

…Účast nejlepších továrních týmů a řady skvělých skandinávských specialistů se špičkovými vozy specifikace World Rally Car na Finské rallye znamená neuvěřitelně kvalitní obsazení a hlavně konkurenci v boji o umístění na bodovaných místech. Pro mnohé jezdce a jejich cíle je letošní Finská rallye soutěží s velkým „S“. Mnozí z předních pilotů chtějí vyhrát, mnozí další touží po „medaili“. Ti bez „továrních“ smluv se chtějí předvést a co nejvíce zaujmou jednoho z potenciálních zaměstnavatelů. Vždyť Finská rallye se koná v době námluv, jednání a podepisování kontraktů s oficiálními i privátními týmy.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků