Joseph Bakaj: Nový šéf odpovědný za produktovou strategii

Mazda Motor Corporation oznámila jmenování Josepha Bakaje novým šéfem odpovědným za produktovou strategii, vývoj produktů a designu s platností k 1. březnu 2002.
Joseph Bakaj: Nový šéf odpovědný za produktovou strategii
Joseph Bakaj má za sebou více než patnáct let zkušeností s rozvojem výrobků z práce u Ford Motor Company ve Velké Británii, v Německu a Spojených státech. V jeho předchozích zkušenostech nechybí práce na vývoji nových pohonných jednotek, rozsáhlé práce na snižování hluku a vibrací i na vývoji podvozků. Bakaj byl hlavním šéfem vývoje nového Fordu Mondeo a za svou práci na tomto projektu byl anglickým časopisem Autocar jmenován  „Inženýrem roku 2000“. Dříve než přijal své nové místo u značky Mazda pracoval Bakaj jako ředitel vývoje pro North American Truck.

Mark Fields, president Mazda Motor Corporation řekl: „Je mi potěšením přivítat Joe Klepněte pro větší obrázekna palubě. Má bohaté zkušenosti s výzkumem a vývojem i jako manager. Se svými zkušenostmi na projektu nového Fordu Mondeo určitě výrazně obohatí výzkum a rozvoj u naší značky.“

Joseph Bakaj získal svůj inženýrský titul ze studia na City University v Londýně a ke značce Ford ve Velké Británii nastoupil v roce 1985.

Bakaj vystřídá Philipa Martense, který odchází od Mazdy zpět k Ford Motor Company na pozici Vice-Presidenta s odpovědností za automobilový program a procesy a vývoj výrobků v Severní Americe s účinností od 1. března 2002.

Mark Fields řekl: „Význam role Philipa Martense, kterou u Mazdy sehrál je nepopiratelná. Stačí se jen podívat na novou Mazdu Atenzu a RX-8, které byly představeny na autosalonu v Tokiu a v Detroitu. Toto jsou první vozy Mazda nové generace, které Phil uvedl v život. A k Fordu se vrací s přáním všeho nejlepšího a mnoha úspěchů pro celý tým značky Mazda.“

Philip Martens k Mazdě nastoupil v listopadu 1999 a sehrál vedoucí úlohu v rozvoji vozů Mazda nové generace. K Fordu poprvé nastoupil v roce 1987 a působil v různých odděleních vývoje produktů a na mnoha vedoucích pozicích ve Spojených státech a v Evropě.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků