Josef Abrhám si zahrál v jediné automobilové honičce. Připomeňte si legendární scénu s Velorexem

Úspěšný český herec si zahrál v řadě dobrých filmů. Ikonickou roli ale nemusíte hledat dlouho.

Ve věku 82 let zemřel herec Josef Abrhám, manžel nedávno zesnulé Libuše Šafránkové. Abrhám má na kontě několik památných rolí, třeba ve filmech Partie krásného dragouna (1970), Holka na zabití (1975) nebo ve svěrákovské komedii Marečku, podejte mi pero! Herec měl v poslední době zdravotní problémy a byl upoután na invalidní vozík.

Josef Abrhám získal za roli ve filmu Šakalí léta Českého lva. Do povědomí celého národa se ale dostal díky ikonické roli knihkupce/číšníka ve filmu Vrchní, prchni! Právě zde si zahrál ve své jediné automobilové honičce. Mělo se mu to sice splnit už v seriálu Nemocnice na kraji města, kde měl řídit Hondu, ale protože byla z dovozu, trvalo vedení na řízení kaskadéry.

„To je hadrák, pane. Ten neublíží, ten leští,“ je již památnou hláškou Abrháma z tohoto filmu, kde řídí Velorex, tříkolové vozítko s trubkovým rámem potaženým koženkou. Právě s ním sehrál památnou scénu předjíždění autobusu a následné policejní kontroly. Není to tedy tak úplně honička, ale jedna z nejvíce ikonických scén hercovi kariéry to určitě je.

Diskuze (9) Další článek: V Rusku už zase budou vznikat Moskviče. V továrně, které se zbavují Francouzi

Témata článku: , , , , , , , , , ,