Jolly Club nadále s Krestou, na Bohemce však s Dolákem

Po účasti Jolly Club WRC Teamu s vozem Ford Focus WRC a posádkou Roman Kresta – Jan Tománek na Acropolis rallye 2001...
Jolly Club nadále s Krestou, na Bohemce však s Dolákem
Po účasti Jolly Club WRC Teamu s vozem Ford Focus WRC a posádkou Roman Kresta – Jan Tománek na Acropolis rallye 2001 v létě čeká zlínský tým další náročný program. Již za čtyři dny usedne do asfaltové specifikace Focusu WRC Milan Dolák. V závěru července by se ve Finsku měl uskutečnit optimalizační test Focusu WRC, kde si Kresta bude moci vůz připravit na srpnovou Finskou rallye, devátý podnik světového šampionátu. Ještě předtím Jolly Club WRC Team plánuje s posádkou Kresta – Tománek odjezd na Madeirské ostrovy na prestižní podnik mistrovství Evropy Rallye Vinho da Madeira.

Roman Vaškůj: „S Romanem Krestou i s týmem jsme analyzovali naši účast na letošní Acropolis rallye. Všichni jsme pevně přesvědčeni o dalším zlepšení a vzájemně prospěšné spolupráci. Hodně jsme hovořili o případu nešťastného startovního čísla. Tuto záležitost intenzivně konzultujeme s FIA tak, aby se podobný případ v budoucnu neopakoval.“

Vaškůj následně potvrdil start Milana Doláka s Focusem WRC na Bohemia rallye i nejbližší program Jolly Clubu s Romanem Krestou. „Po několikadenním jednání jsme se s Milanem Dolákem dohodli na konkrétních podmínkách, takže na Bohemia rallye pojede s naším Focusem WRC v asfaltové verzi. Hned záhy začínáme přípravu vozu i týmu na testování ve Finsku, kde by si Kresta koncem července mohl optimalizovat Focus WRC na Finskou rallye. Kresta by pak začátkem srpna mohl startovat na Madeiře, kde se pojede slavná rallye s koeficientem 20 v rámci Mistrovství Evropy FIA. Jeho start na této rallye však záleží na konečné dohodě s organizátory soutěže a se sponzory týmu.“

Roman Kresta: „Nyní se soustředím na nejbližší rallye. Vše je třeba brát krok po kroku. Můj program je opravdu nabitý, avšak každá zkušenost ze zahraničí má pro mě velkou cenu.“

Pro Milana Doláka bude letošní start na Bohemia rallye premiérou za volantem fordu. Příbramský jezdec svůj start komentoval následovně: „Focus WRC je pro mne velkou neznámou, zpočátku se budu určitě učit. Na svou účast s Focusem Jolly Clubu se už velmi těším,“ prohlásil Milan Dolák.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků