Jolly Club nadále s Krestou, na Bohemce však s Dolákem

Po účasti Jolly Club WRC Teamu s vozem Ford Focus WRC a posádkou Roman Kresta – Jan Tománek na Acropolis rallye 2001...
Jolly Club nadále s Krestou, na Bohemce však s Dolákem
Po účasti Jolly Club WRC Teamu s vozem Ford Focus WRC a posádkou Roman Kresta – Jan Tománek na Acropolis rallye 2001 v létě čeká zlínský tým další náročný program. Již za čtyři dny usedne do asfaltové specifikace Focusu WRC Milan Dolák. V závěru července by se ve Finsku měl uskutečnit optimalizační test Focusu WRC, kde si Kresta bude moci vůz připravit na srpnovou Finskou rallye, devátý podnik světového šampionátu. Ještě předtím Jolly Club WRC Team plánuje s posádkou Kresta – Tománek odjezd na Madeirské ostrovy na prestižní podnik mistrovství Evropy Rallye Vinho da Madeira.

Roman Vaškůj: „S Romanem Krestou i s týmem jsme analyzovali naši účast na letošní Acropolis rallye. Všichni jsme pevně přesvědčeni o dalším zlepšení a vzájemně prospěšné spolupráci. Hodně jsme hovořili o případu nešťastného startovního čísla. Tuto záležitost intenzivně konzultujeme s FIA tak, aby se podobný případ v budoucnu neopakoval.“

Vaškůj následně potvrdil start Milana Doláka s Focusem WRC na Bohemia rallye i nejbližší program Jolly Clubu s Romanem Krestou. „Po několikadenním jednání jsme se s Milanem Dolákem dohodli na konkrétních podmínkách, takže na Bohemia rallye pojede s naším Focusem WRC v asfaltové verzi. Hned záhy začínáme přípravu vozu i týmu na testování ve Finsku, kde by si Kresta koncem července mohl optimalizovat Focus WRC na Finskou rallye. Kresta by pak začátkem srpna mohl startovat na Madeiře, kde se pojede slavná rallye s koeficientem 20 v rámci Mistrovství Evropy FIA. Jeho start na této rallye však záleží na konečné dohodě s organizátory soutěže a se sponzory týmu.“

Roman Kresta: „Nyní se soustředím na nejbližší rallye. Vše je třeba brát krok po kroku. Můj program je opravdu nabitý, avšak každá zkušenost ze zahraničí má pro mě velkou cenu.“

Pro Milana Doláka bude letošní start na Bohemia rallye premiérou za volantem fordu. Příbramský jezdec svůj start komentoval následovně: „Focus WRC je pro mne velkou neznámou, zpočátku se budu určitě učit. Na svou účast s Focusem Jolly Clubu se už velmi těším,“ prohlásil Milan Dolák.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků