John Cooper Works GP kit: opravdu ostré Mini podruhé

John Cooper Works GP kit: opravdu ostré Mini podruhé

Stejně jako i jiné automobilky, má i Mini svého dvorního úpravce. Společnost John Cooper Works (JCW) se dlouhodobě specializuje na úpravy malého Brita a jeho díla jsou velmi ceněná.

Tip: Představení Mini Cooperu S JCW GP minulé generace naleznete zde.

Sotva přišly informace o nové generaci Mini, bylo jasné, že i ta se dočká opravdu vrcholného provedení z dílny JCW. První informace o chystané verzi přišly velmi brzy, ovšem byly příliš obecné a v podstatě odhalily jen to, co se obecně dalo očekávat.

Tip2: První informace o nové generaci Mini JCW naleznete zde.

Minulá generace Cooperu S JCW GP kit se pyšnila vyladěným čtyřválcem o objemu 1,6 l, který přeplňoval kompresor. Výsledný výkon 160 kW (218 k) a točivý moment 245 Nm pak s malým vozem dokázal pořádně zacvičit. Navíc celý vůz byl stavěn pro poskytnutí maximálních jízdních výkonu a např. hmotnost této série klesla proti běžnému modelu o znatelných 40 kg.

Ve stejném duchu přijde i generace nová. Příští rok se na trhu objeví Mini Cooper S s vyladěným přímovstřikovým čtyřválcem 1,6 l, který bude tentokrát dopovat turbo. Výsledný výkon však půjde ještě dál a měl by se zastavit na hranici 170 kW (231 k).

Díky použití lehkých materiálů na karosérii a v interiéru klesne hmotnost proti běžné verzi o necelých 45 kilogramů. Posílen bude podvozek a to pomocí nových stabilizátorů a nově se objeví i přepracované odpružení. Geometrie náprav pak půjde více v závodním duchu a to i proto, aby šel lépe využít vysoký výkon.

Malé Mini JCW opět dostane potřebné zadní křídlo pro zvýšení přítlaku a také ultralehká 19" kola z lehké slitiny pro redukci neodpružené hmotnosti. Za koly se budou schovávat přední šestipístkové a zadní čtyřpístkové třmeny s ventilovanými kotouči na obou nápravách.

Interiér bude opět luxusní a sportovní současně. Čtveřice čalouněných skořepinových sedaček, sportovní volant a dekorace a to vše z těch nejlepších materiálů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

včera | Radek Pecák | 6 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků