Jmenuje se Vandal One, má 340 koní a jde po krku okruhovým hračkám

„Dáme motor z Hondy Civic Type R do auta, co váží jen něco málo přes půl tuny“. Tak něco takového si právě řekli v Americe.

Je tu jeden segment, který nám nedá spát, a to hračky určené pro závodní tratě. Každou neděli se parkoviště před okruhy plní Caterhamy, vozy KTM, nebo nejrůznějšími hračkami připomínající závodní stroje, a to i u nás v Mostě. Hned po obědě v Severce.

Do tohoto roje vos se právě chystá vstoupit nový americký výrobce. Jmenuje se Vandal a jako prvotinu přináší model s výmluvným názvem One. Automaticky se tak řadí k těm nejvíc cool názvům aut všech dob. Ale tady nejde jen o jméno.

Dallara chystá malosériový sporťák ve stylu KTM X-Bow

Dallara chystá malosériový sporťák ve stylu KTM X-Bow

Karbonový monokok, karbonová karoserie, obří zadní křídlo a motor z Hondy Civic Type R. Nedává však sériových 320 koní, ale je lehce poupraven na příjemnějších 340. Zájemci, kteří chtějí opravdovou bombu, mohou zažádat o verzi R s výkonem 560 koní. Vzhledem k nízké hmotnosti 550 kg je to tedy více jak jeden kůň na kilo. A dvakrát větší poměr, než má Bugatti Veyron.

Síla jde skrz 6stupňovou sekvenční převodovku na poháněná zadní kola, standardně obutá do pneumatik Pirelli P-Zero. Speciál obsahuje i zavěšení push-rod z Formule 1. Díky hliníkovým závodním brzdám s odvětrávanými kotouči ucítí řidič při plném sešlápnutí brzd sílu 2G.

Tříkolky Vanderhall vstupují na evropský trh. A jednu okamžitě chceme!

Tříkolky Vanderhall vstupují na evropský trh. A jednu okamžitě chceme!

Společnost vůz uvede v první edici nazvané One Launch Edition, která bude limitovaná na 50 kusů. Cena za ni zatím nebyla zveřejněna, ale obyčejný produkční model bude mít cenovku 119.700 dolarů (2.650.000 Kč). Což je zhruba stejně, jako KTM X-Bow.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

dnes | Vladimír Kadera | 2 příspěvky
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 20 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 148 příspěvků