Jmenuje se Vandal One, má 340 koní a jde po krku okruhovým hračkám

„Dáme motor z Hondy Civic Type R do auta, co váží jen něco málo přes půl tuny“. Tak něco takového si právě řekli v Americe.

Je tu jeden segment, který nám nedá spát, a to hračky určené pro závodní tratě. Každou neděli se parkoviště před okruhy plní Caterhamy, vozy KTM, nebo nejrůznějšími hračkami připomínající závodní stroje, a to i u nás v Mostě. Hned po obědě v Severce.

Do tohoto roje vos se právě chystá vstoupit nový americký výrobce. Jmenuje se Vandal a jako prvotinu přináší model s výmluvným názvem One. Automaticky se tak řadí k těm nejvíc cool názvům aut všech dob. Ale tady nejde jen o jméno.

Dallara chystá malosériový sporťák ve stylu KTM X-Bow

Dallara chystá malosériový sporťák ve stylu KTM X-Bow

Karbonový monokok, karbonová karoserie, obří zadní křídlo a motor z Hondy Civic Type R. Nedává však sériových 320 koní, ale je lehce poupraven na příjemnějších 340. Zájemci, kteří chtějí opravdovou bombu, mohou zažádat o verzi R s výkonem 560 koní. Vzhledem k nízké hmotnosti 550 kg je to tedy více jak jeden kůň na kilo. A dvakrát větší poměr, než má Bugatti Veyron.

Síla jde skrz 6stupňovou sekvenční převodovku na poháněná zadní kola, standardně obutá do pneumatik Pirelli P-Zero. Speciál obsahuje i zavěšení push-rod z Formule 1. Díky hliníkovým závodním brzdám s odvětrávanými kotouči ucítí řidič při plném sešlápnutí brzd sílu 2G.

Tříkolky Vanderhall vstupují na evropský trh. A jednu okamžitě chceme!

Tříkolky Vanderhall vstupují na evropský trh. A jednu okamžitě chceme!

Společnost vůz uvede v první edici nazvané One Launch Edition, která bude limitovaná na 50 kusů. Cena za ni zatím nebyla zveřejněna, ale obyčejný produkční model bude mít cenovku 119.700 dolarů (2.650.000 Kč). Což je zhruba stejně, jako KTM X-Bow.

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

včera | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků