JLR vyvíjí 3D head-up displej. Rozšířenou realitou chce bojovat proti nehodám

Jaguar Land Rover nám ukazuje, jak by v blízké budoucnosti mohly vypadat head-up displeje a infotainmenty jeho nejnovějších modelů.

Vývojové oddělení automobilky Jaguar Land Rover chce posunout technologie v kabině na další úroveň. Pracuje tedy na 3D head-up displejích i obrazovkách infotainmentu. Z jedné strany tak chce JLR přispět bezpečnosti posádky, z druhé strany jí zase nabídnout ještě kvalitnější způsob zábavy při dlouhých cestách.

Spolupráce BMW a JLR se prohlubuje. Britové mají začít používat německé motory

Spolupráce BMW a JLR se prohlubuje. Britové mají začít používat německé motory

Technologii rozšířené reality už dnes používá třeba Mercedes u svého posledního navigačního systému. Důležitá upozornění, možná rizika, zvýrazněné dopravní značení nebo pokyny z navigace však chce JLR v budoucnu promítat přímo do zorného pole řidiče a spojit je s reálným okolím v celé šířce čelního okna vozu.

Tuto funkci by měl právě zajistit nově vyvíjený 3D head-up displej, který bude před řidiče všechny potřebné informace promítat. Provedené studie měly v případě vývoje nové technologie dokázat, že rozšířená realita v tomto ohledu snižuje reakční dobu řidiče na případné nebezpečí při jízdě a zároveň vylepšuje předvídatelnost možných situací.

TEST Range Rover Evoque P250: Stojí tvrdohlavý nezmar za skoro 2 miliony?

TEST Range Rover Evoque P250: Stojí tvrdohlavý nezmar za skoro 2 miliony?

Na vývoji 3D head-up displejů spolupracuje JLR s experty z univerzity v Cambridge. Celý projekt je poté součástí takzvaného plánu Destination Zero, který se kromě cesty za budoucností s nulovými emisemi a znečišťováním snaží dojít k nulovému počtu smrtelných nehod na silnicích.

Podobnou technologii by přitom mohl využít i zbytek posádky. Ve formě displejů na palubní desce či zadní straně opěrek hlavy (pro cestující vzadu) by si mohla posádka užít 3D filmy, a to bez nutnosti speciálních brýlí jako v kině.

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

21.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků