Na dálnicích se začíná objevovat značka STOP-PROTISMĚR. Jde o reakci na dřívější nehody

Ministerstvo dopravy reaguje na nedávné nehody v protisměru a schvaluje pro dálnice instalaci nového typu značení.

V krátkém rozmezí se nedávno událo hned několik nehod, ve kterých figurovalo auto v protisměru na dálnici. Ministerstvo dopravy tak nyní vydalo povolení k umístění varovných dopravních značek STOP – PROTISMĚR, jejichž instalace již nyní probíhá na nejrizikovějších úsecích. Označení by mělo vést k omezení situací, kdy se dezorientovaný řidič dostane do protisměru v nájezdu na dálnici.

Senior se na D4 proháněl v protisměru. Nyní mu hrozí až pět let natvrdo (video)

Senior se na D4 proháněl v protisměru. Nyní mu hrozí až pět let natvrdo (video)

„Po schválení umístění značek už nic nebrání v jejich instalaci. Osazení prvních tabulí začne okamžitě. Nejprve se značky objeví v lokalitách, které byly policií označeny jako nejrizikovější. Následně bude policie pokračovat ve výběru dalších míst, kde má umístění nové varovné tabule největší význam. Očekávám, že policie vybere další místa pro značky co nejdříve, abychom společně zvýšili bezpečnost řidičů,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Za nejrizikovější lokality se považují tyto úseky: dálnice D1 na exitu 41 sjezd od Prahy a exitu 357 sjezd od Brna. Dále taky dálnice D2 na nultém kilometru z centra Brna a dále na dálnici D6 na exitu 146 sjezd od Karlových Varů.

Kamery do auta: Na co si dávat pozor? V Česku hrozí i vysoké pokuty!

Kamery do auta: Na co si dávat pozor? V Česku hrozí i vysoké pokuty!

Ministerstvo dopravy ve spolupráci s BESIPem, Ředitelstvím silnic a dálnic, dopravní policií a ministerstvem vnitra plánuje osadit značky i na další problematické úseky. Značka STOP – PROTISMĚR je pouze jedním z opatření, které ŘSD v souvislosti s jízdou v protisměru na dálnici připravuje.

Řidičům tak bude při najíždění na dálnici pomáhat i nový systém vodorovného dopravního značení. Nově instalované značení má zvýraznit to, že řidič vjíždí nebo se dostává do protisměru v nájezdu na dálnici. S podobnými dopravním značením se mohou řidiči setkat na dálnicích i v sousedních státech, konkrétně v Rakousku a na Slovensku, dále i v Chorvatsku a Slovinsku.     

Co dělat, když se ocitnete v protisměru na dálnici? Řiďte se těmito radami

Co dělat, když se ocitnete v protisměru na dálnici? Řiďte se těmito radami

Mimo to již BESIP vydal i bezpečnostní rady, kterých se mají řidiči držet, pokud se sami ocitnou v protisměru na dálnici, nebo na druhou stranu někoho v protisměru zahlédnou. Více jsme již rozepsali v dřívějším článku.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 45 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků