Na dálnicích se začíná objevovat značka STOP-PROTISMĚR. Jde o reakci na dřívější nehody

Ministerstvo dopravy reaguje na nedávné nehody v protisměru a schvaluje pro dálnice instalaci nového typu značení.

V krátkém rozmezí se nedávno událo hned několik nehod, ve kterých figurovalo auto v protisměru na dálnici. Ministerstvo dopravy tak nyní vydalo povolení k umístění varovných dopravních značek STOP – PROTISMĚR, jejichž instalace již nyní probíhá na nejrizikovějších úsecích. Označení by mělo vést k omezení situací, kdy se dezorientovaný řidič dostane do protisměru v nájezdu na dálnici.

Senior se na D4 proháněl v protisměru. Nyní mu hrozí až pět let natvrdo (video)

Senior se na D4 proháněl v protisměru. Nyní mu hrozí až pět let natvrdo (video)

„Po schválení umístění značek už nic nebrání v jejich instalaci. Osazení prvních tabulí začne okamžitě. Nejprve se značky objeví v lokalitách, které byly policií označeny jako nejrizikovější. Následně bude policie pokračovat ve výběru dalších míst, kde má umístění nové varovné tabule největší význam. Očekávám, že policie vybere další místa pro značky co nejdříve, abychom společně zvýšili bezpečnost řidičů,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Za nejrizikovější lokality se považují tyto úseky: dálnice D1 na exitu 41 sjezd od Prahy a exitu 357 sjezd od Brna. Dále taky dálnice D2 na nultém kilometru z centra Brna a dále na dálnici D6 na exitu 146 sjezd od Karlových Varů.

Kamery do auta: Na co si dávat pozor? V Česku hrozí i vysoké pokuty!

Kamery do auta: Na co si dávat pozor? V Česku hrozí i vysoké pokuty!

Ministerstvo dopravy ve spolupráci s BESIPem, Ředitelstvím silnic a dálnic, dopravní policií a ministerstvem vnitra plánuje osadit značky i na další problematické úseky. Značka STOP – PROTISMĚR je pouze jedním z opatření, které ŘSD v souvislosti s jízdou v protisměru na dálnici připravuje.

Řidičům tak bude při najíždění na dálnici pomáhat i nový systém vodorovného dopravního značení. Nově instalované značení má zvýraznit to, že řidič vjíždí nebo se dostává do protisměru v nájezdu na dálnici. S podobnými dopravním značením se mohou řidiči setkat na dálnicích i v sousedních státech, konkrétně v Rakousku a na Slovensku, dále i v Chorvatsku a Slovinsku.     

Co dělat, když se ocitnete v protisměru na dálnici? Řiďte se těmito radami

Co dělat, když se ocitnete v protisměru na dálnici? Řiďte se těmito radami

Mimo to již BESIP vydal i bezpečnostní rady, kterých se mají řidiči držet, pokud se sami ocitnou v protisměru na dálnici, nebo na druhou stranu někoho v protisměru zahlédnou. Více jsme již rozepsali v dřívějším článku.

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

včera | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků