Jiný off-road by to nezvládl. Číňan použil k otočce na dálnici nadchod pro pěší

Důkaz, že Suzuki Jimny je prostě nejlepším malým off-roadem. Umí si totiž poradit i v městské džungli.

Působivé schopnosti staršího Suzuki Jimny rovněž v městském prostředí ukázal jistý řidič v čínském Sin-ťiangu. Jelikož přejel sjezd na dálnici a nechtělo se mu otáčet až na další odbočce, muž se rozhodl využít bližšího nadchodu pro chodce, který dálnici protínal.

Vysoké schody nebyly pro malé Jimny problémem stejně jako úzký prostor ohraničený zábradlím. Bohužel pro řidiče (a naštěstí pro chodce) tento „kaskadérský“ kousek zahlédl policista, který samozřejmě nenechal bizarní otočku na dálnici bez povšimnutí.

Suzuki Jimny má údajně na kahánku. Mohlo by zmizet z Evropy, naděje ale existuje

Suzuki Jimny má údajně na kahánku. Mohlo by zmizet z Evropy, naděje ale existuje

S ohraničením dálnice svodidly je vlastně úspěchem, že se řidiči vůbec povedlo ze silnice dostat do pěší zóny. Zda by se mu nakonec povedlo stejným způsobem najít i prostor mezi svodidly k připojení zpět na dálnici, to je otázkou.

Každopádně, policista stihl řidiče zastavit na vrcholu nadchodu, kde jej podle informací deníku South China Morning Post pokutoval částkou 200 juanů, tedy v přepočtu asi 700 korun a několika trestnými body. Štěstím může nakonec být, že celý manévr nedopadl katastrofou. Nosnost nadchodu měla totiž být jen 1000 kg a mrňavé Jimny se hmotností pohybuje právě jen kolem jedné tuny.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 112 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků