Jiný kraj, jiný mrav: výsledky americké ankety o auto roku

I v USA se koncem roku hodnotí. Magazín Trend Sport vybral Infiniti G35 Sport Sedan a Sport Coupé za Auto roku 2003. Cena se uděluje už 54 let a patří k nejprestižnějším v automobilovém průmyslu.

Redaktoři Motor Trendu letos testovali celkem 27 nových vozidel vyráběných v USA, Japonsku, Německu, Velké Británii, Švédsku a Jižní Koreji. Najeli přitom tisíce kilometrů na uzavřených okruzích i na běžných cestách, za nejrůznějšího počasí a podmínek.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Značka Infiniti je součástí automobilky Nissan.
Model G35 se nese v duchu čistých linií.

Zkoušek se zúčastnily vozy: BMW série 7, Cadillac CTS, Dodge Viper SRT-10, Honda Accord Coupe, Honda Accord sedan, Honda Civic Hybrid, Honda Civic Si, Hyundai Tiburon, Infiniti G35 Sport Coupe, Infiniti G35 sport Sedan, Infiniti M45, Lincoln Town Car, Mazda6, Mercedes-Benz CLK-Class, Mercedes-Benz E-Class, Mercedes-Benz SL-Class, Mercury Marauder, Mini Cooper, Mini Cooper S, Nissan 350Z, Pontiac Vibe, Saab 9-3, Saturn Ion, Suzuki Aerio, Toyota Corolla, Toyota Corolla Matrix a Volkswagen Passat W8.

Anketa magazínu Motor Trend hodnotí celkový dojem, konkurenceschopnost ve svém tržním segmentu a "value for money", tedy poměr ceny a užitné hodnoty. Redaktoři hodnotí rovněž styl a designu, kvalitu montáže, detailů i materiálů, použitou techniku, interiér, bezpečnost a výkon.

Kategorie moderních sportovních sedanů střední třídy je nabitá, nový Infiniti G35 Sport Sedan vydělal, podle šéfredaktora Kevina Smithe, na kombinaci vytříbeného stylu, neformálního komfortu a působivého výkonu.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků