Jiný kraj, jiný mrav: výsledky americké ankety o auto roku

I v USA se koncem roku hodnotí. Magazín Trend Sport vybral Infiniti G35 Sport Sedan a Sport Coupé za Auto roku 2003. Cena se uděluje už 54 let a patří k nejprestižnějším v automobilovém průmyslu.

Redaktoři Motor Trendu letos testovali celkem 27 nových vozidel vyráběných v USA, Japonsku, Německu, Velké Británii, Švédsku a Jižní Koreji. Najeli přitom tisíce kilometrů na uzavřených okruzích i na běžných cestách, za nejrůznějšího počasí a podmínek.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Značka Infiniti je součástí automobilky Nissan.
Model G35 se nese v duchu čistých linií.

Zkoušek se zúčastnily vozy: BMW série 7, Cadillac CTS, Dodge Viper SRT-10, Honda Accord Coupe, Honda Accord sedan, Honda Civic Hybrid, Honda Civic Si, Hyundai Tiburon, Infiniti G35 Sport Coupe, Infiniti G35 sport Sedan, Infiniti M45, Lincoln Town Car, Mazda6, Mercedes-Benz CLK-Class, Mercedes-Benz E-Class, Mercedes-Benz SL-Class, Mercury Marauder, Mini Cooper, Mini Cooper S, Nissan 350Z, Pontiac Vibe, Saab 9-3, Saturn Ion, Suzuki Aerio, Toyota Corolla, Toyota Corolla Matrix a Volkswagen Passat W8.

Anketa magazínu Motor Trend hodnotí celkový dojem, konkurenceschopnost ve svém tržním segmentu a "value for money", tedy poměr ceny a užitné hodnoty. Redaktoři hodnotí rovněž styl a designu, kvalitu montáže, detailů i materiálů, použitou techniku, interiér, bezpečnost a výkon.

Kategorie moderních sportovních sedanů střední třídy je nabitá, nový Infiniti G35 Sport Sedan vydělal, podle šéfredaktora Kevina Smithe, na kombinaci vytříbeného stylu, neformálního komfortu a působivého výkonu.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků