Jihokorejská společnost SungWoo rozšíří v Ostravě své investice

Minulý týden jsme vás informovali o odkoupení pozemků společností SungWoo v Ostravě-Hrabové (celá zpráva). Na počátku tohoto týdne vedení společnosti oznámilo, že hodlá rozšířit své zdejší působení. K budovanému závodu v Ostravě chce přikoupit další pozemky a vybudovat další závod. Tato investice ve výši přibližně 100 mil. dolarů (cca 2,5 mld. Kč) bude také zaměřena na výrobu karosářských dílů; SungWoo si je vědom, že produkce v nyní budovaném závodě by nestačila na pokrytí požadavků automobilky Kia v Žilině a nově i Hyundai v Nošovicích. Právě příchod nové automobilky byl impulsem pro rozšíření výroby a společnost tak pro Ostravu přinese další pracovní příležitosti.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 87 příspěvků