Jihokorejská společnost SungWoo rozšíří v Ostravě své investice

Minulý týden jsme vás informovali o odkoupení pozemků společností SungWoo v Ostravě-Hrabové (celá zpráva). Na počátku tohoto týdne vedení společnosti oznámilo, že hodlá rozšířit své zdejší působení. K budovanému závodu v Ostravě chce přikoupit další pozemky a vybudovat další závod. Tato investice ve výši přibližně 100 mil. dolarů (cca 2,5 mld. Kč) bude také zaměřena na výrobu karosářských dílů; SungWoo si je vědom, že produkce v nyní budovaném závodě by nestačila na pokrytí požadavků automobilky Kia v Žilině a nově i Hyundai v Nošovicích. Právě příchod nové automobilky byl impulsem pro rozšíření výroby a společnost tak pro Ostravu přinese další pracovní příležitosti.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků