Jezdit si jako člen The Beatles. Na prodej je Mercedes 600 George Harrisona

Luxusní interiér s původním čalouněním bude dozajista vonět neskonalou slávou.

Jezdit si jako jeden z členů The Beatles na vrcholu kariéry. Přesně tento scénář si bude moci někdo zanedlouho splnit. Na aukčním portálu Collecting Cars se totiž objevil k mání Mercedes-Benz 600 (W100), který dříve vlastnil George Harrison, sólový kytarista The Beatles. Masivní limuzína je symbolem luxusu i nyní po více jak padesáti letech.

Mercedes-Benz třídy S do zásuvky zná české ceny. Přibyla ale i plnotučná V8

Mercedes-Benz třídy S do zásuvky zná české ceny. Přibyla ale i plnotučná V8

Ve své době nejdražší a technologicky nejvyspělejší Mercedes se v roce 1967 zamlouval i Harrisonovi, který zvolil variantu s krátkým rozvorem. Bez ohledu na vlastnictví jednou z největších celebrit 60. let si krátká šestistovka udržuje vzácnost i počtem vyrobených kusů, jen 2190. Na voze pak zůstávají i původní registrační značky OLA 600E.

O složitou techniku ve formě nastavitelného vzduchového odpružení nebo hydraulického ovládání dveří, oken i třeba sedaček se nový majitel nebude muset chvíli strachovat. Původně Harrisonův exemplář prošel letos v březnu hloubkovým servisem u společnosti John Haynes, britského specialisty na Mercedesy.

Tom Hanks prodává i svou Toyotu Land Cruiser. Uvnitř má sedačky z Porsche

Tom Hanks prodává i svou Toyotu Land Cruiser. Uvnitř má sedačky z Porsche

Pod kapotou se tedy v perfektním stavu nachází i originální 6,3litrový V8 s mechanickým vstřikováním paliva Bosch, který zajišťoval 250 koní (186 kW) a dokázal zhruba třítunovou limuzínu rozjet na maximálních 205 km/h. Dosavadní majitel, jistý indický podnikatel působící v Londýně, se nakonec domnívá, že i kožené čalounění interiéru je původní z 60. let.

Collecting Cars neodhaduje konečnou částku, prozatím má ale proslavený Mercedes s najetými zhruba 160.000 km nejvyšší příhoz 80.000 liber (asi 2,4 milionu korun). On-line aukce končí zítra 27.července v ranních hodinách, do té doby se ještě může mnohé změnit.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků