Jetta TDI Sportwagen: odvážné kombi pro Ameriku

Volkswagen připravil pro americký trh tuningový paket pro kombi verzi Jetty, u nás známé jako Golf Variant. Odvaha mu nechybí.

Po příchodu Golfu ve verzi Variant se rozpoutala diskuse o tom, zda tento vůz nedal na oltář své praktičnosti veškerou svou designovou nápaditost a zda není odsouzený k tomu být nudný a až příliš konzervativní. Zjevně tomu tak být nemusí, stejný vůz si v Americe (tam se prodává jako Jetta Sportwagen) vysloužil tuningový balík, který z něho udělal vcelku odvážné a agresivní auto. Škoda snad jen toho motoru.

Pod kapotou upraveného vozu se totiž ukrývá dobře známý dvoulitrový turbodiesel s výkonem 103 kW/140 k a točivým momentem 320 Nm dostupném (alespoň dle papírů) v pásmu 1750-2500 ot./min. Agregát se ovšem žádných úprav nedočkal, což je možná i dobře, jeho charakter by to zřejmě ještě zhoršilo.

Ladění se ovšem nevyhnul podvozek. Ten dostal odpružení (tlumiče i pružiny) od firmy H&R, díky kterému se může pyšnit větší tvrdosti a ostrosti. Došlo i k snížení vozu o celých 15 mm.

Na vnějším bodykitu si nelze nevšimnout obrovských devatenáctipalcových černých kol z lehkých slitin od firmy Spertec, za kterými se ukrývá výkonný brzdový systém od Bremba s vrtanými kotouči. Přední světlomety s lepší svítivostí měla na starosti společnost Hella. Vše pak zakončují spoilery na náraznících a boční rozšířené prahy, které v bílé barvě vyniknou víc než jindy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volkswagen Jetta TDI Sportwagen

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 63 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků