Jetta TDI Sportwagen: odvážné kombi pro Ameriku

Volkswagen připravil pro americký trh tuningový paket pro kombi verzi Jetty, u nás známé jako Golf Variant. Odvaha mu nechybí.

Po příchodu Golfu ve verzi Variant se rozpoutala diskuse o tom, zda tento vůz nedal na oltář své praktičnosti veškerou svou designovou nápaditost a zda není odsouzený k tomu být nudný a až příliš konzervativní. Zjevně tomu tak být nemusí, stejný vůz si v Americe (tam se prodává jako Jetta Sportwagen) vysloužil tuningový balík, který z něho udělal vcelku odvážné a agresivní auto. Škoda snad jen toho motoru.

Pod kapotou upraveného vozu se totiž ukrývá dobře známý dvoulitrový turbodiesel s výkonem 103 kW/140 k a točivým momentem 320 Nm dostupném (alespoň dle papírů) v pásmu 1750-2500 ot./min. Agregát se ovšem žádných úprav nedočkal, což je možná i dobře, jeho charakter by to zřejmě ještě zhoršilo.

Ladění se ovšem nevyhnul podvozek. Ten dostal odpružení (tlumiče i pružiny) od firmy H&R, díky kterému se může pyšnit větší tvrdosti a ostrosti. Došlo i k snížení vozu o celých 15 mm.

Na vnějším bodykitu si nelze nevšimnout obrovských devatenáctipalcových černých kol z lehkých slitin od firmy Spertec, za kterými se ukrývá výkonný brzdový systém od Bremba s vrtanými kotouči. Přední světlomety s lepší svítivostí měla na starosti společnost Hella. Vše pak zakončují spoilery na náraznících a boční rozšířené prahy, které v bílé barvě vyniknou víc než jindy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volkswagen Jetta TDI Sportwagen

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků