Jetta BlueTDI, čistý nafťák i do Kalifornie

Automobilka Volkswagen před nedávnem ukončila spolupráci s automobilkou Mercedes-Benz, která byla změřena na propagaci čistých naftových motorů ve Spojených státech pod společným označením Bluetec. Volkswagenu se zdál tento název moc zavádějící a vydal se tedy cestou propagaci své značky TDI, která se stala v Evropě synonymem pro naftové agregáty.

Před pár dny automobilka představila ve Spojených státech model Jetta s označením BlueTDI. Právě toto označení se bude na tomto trhu používat k propagaci naftových motorů.

Volkswagen je ovšem prozatím poměrně skoupý na informace, jakou techniku použil pro snížení emisí, a tak se musíme spokojit jen s tím, že Jetta BlueTDI dostala oxidační katalyzátor a celý proces spalování byl zdokonalen tak, že tomuto vozu nebude nic bránit, aby splní emisní limity ve všech státech Unie.

Jenže toto dlouho hlásal i Mercedes a teprve minulý týden dostal povolení prodávat své naftové vozy v Kalifornii, kde jsou emisní limity nejpřísnější, Nezbývá tedy, než počkat, jak se prodeje rozjedou. A to se má v případě TDI stát na jaře příštího roku.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků