Ještě úspornější Toyota Prius se solárními panely

Ekologický tým kanadských inženýrů modifikoval Toyotu Prius s hybridním pohonem. Na střechu umístili solární panel, který má během jízdy dodávat elektrickou energii pro pohon elektromotoru. Tento fotovoltaický panel má dodávat až 6 kWh elektrické energie při běžném slunečním dnu. Dle výsledku dosavadních testů a měření vyplývá, že pří jízdě dlouhé okolo 24 kilometrů a běžném slunečním dni, dojde k úspoře až 33% pohoných hmot. Zároveň s tím se dojezd Priusu zvětšil z dosavadních 18 kilometrů na jeden litr paliva až na 27 kilometrů. Celková úspornost při běžném denním provozu a běžných slunečních podmínkách se má pohybovat okolo 20%.

Klepněte pro větší obrázek

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků