Ještě úspornější Toyota Prius se solárními panely

Ekologický tým kanadských inženýrů modifikoval Toyotu Prius s hybridním pohonem. Na střechu umístili solární panel, který má během jízdy dodávat elektrickou energii pro pohon elektromotoru. Tento fotovoltaický panel má dodávat až 6 kWh elektrické energie při běžném slunečním dnu. Dle výsledku dosavadních testů a měření vyplývá, že pří jízdě dlouhé okolo 24 kilometrů a běžném slunečním dni, dojde k úspoře až 33% pohoných hmot. Zároveň s tím se dojezd Priusu zvětšil z dosavadních 18 kilometrů na jeden litr paliva až na 27 kilometrů. Celková úspornost při běžném denním provozu a běžných slunečních podmínkách se má pohybovat okolo 20%.

Klepněte pro větší obrázek

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků