Ještě menší než XC40? Volvo nevyvrací příchod dalšího kompaktního modelu

S hatchbackem V40 se máme zanedlouho rozloučit, do budoucna však Volvo přemýšlí o ještě menší řadě kompaktních modelů.

Není tomu dlouho, co od švédského Volva zazněla zpráva o ukončení výroby starého hatchbacku V40. Model stojící na zastaralé technice již automobilce do současné modelové řady nezapadá a navíc jeho poptávka každým rokem klesá. Na jeho místo by tedy mohl zapadnout další crossover, možná postavený na základě současného XC40.

Volvo ukončí výrobu hatchbacku V40. Nahradí jej novým crossoverem?

Volvo ukončí výrobu hatchbacku V40. Nahradí jej novým crossoverem?

Od deníku Financial Times, který vyzpovídal šéfa Volva Håkana Samuelssona, se však nyní dozvídáme, že automobilka v tuto chvíli nevyvrací možnost uvedení další modelové řady, která by velikostí zapadla pod současně nejmenší XC40. V nynější řadě modelů označených dle velikosti číslovkami 40, 60 a 90 by tedy mohla přibýt číslovka ještě menší.

I těmto modelům by nicméně chtělo Volvo zajistit prémiový punc kvality, s čímž by samozřejmě souvisela i cenovka. Ve výsledku tak zase všechno stojí na poptávce na trhu. Podle Samuelssona se ale trh vyvíjí a zákaznici dnes koukají po „prémiovosti“ také u stále menších vozů.

Elektrické Volvo XC40 přijede ještě letos. Doplní novou dvojici hybridních variant

Elektrické Volvo XC40 přijede ještě letos. Doplní novou dvojici hybridních variant

„Prémiové modely dnes najdete i mezi stále menšími a menšími vozy. Malá auta mohou být rovněž prémiová. Jen proto, že máte malý oblek, neznamená, že musí být z polyesteru. Takže uvidíme. V tuto chvíli nic neplánujeme, ale každopádně jde o dobrou myšlenku,“ uvedl deníku Samuelsson.

Co se týče Volva XC40, které už stačilo posbírat řadu ocenění a automobilka nestíhá pokrývat poptávku, ještě letos se máme dočkat představení jeho plně elektrické varianty. Elektrické XC40 tak bude prvním čistě elektrickým vozem v nabídce Volva. Podle spekulací by mělo na jedno nabití zvládnout ujet až 500 kilometrů.

V galerii Volvo XC40 T5 Twin Engine.

Minitest VW Polo GTI s manuálem: Jednou se o něj ještě porveme!

VW Polo GTI (minitest)

Polo je díky dvoulitru zjevem mezi malými ostrými hatchbacky. Ke štěstí nám chyběla akorát maličkost. Manuál. Rádi bychom jásali, ale jediné, co můžeme nyní říci, je, že byl a už není. Po pár měsících ve výrobě GTI se spojkovým pedálem a řadicí pákou skončilo. Hádejte, komu můžete děkovat.

včera | Miro Mihálik | 8 příspěvků
TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků