Ještě menší než XC40? Volvo nevyvrací příchod dalšího kompaktního modelu

S hatchbackem V40 se máme zanedlouho rozloučit, do budoucna však Volvo přemýšlí o ještě menší řadě kompaktních modelů.

Není tomu dlouho, co od švédského Volva zazněla zpráva o ukončení výroby starého hatchbacku V40. Model stojící na zastaralé technice již automobilce do současné modelové řady nezapadá a navíc jeho poptávka každým rokem klesá. Na jeho místo by tedy mohl zapadnout další crossover, možná postavený na základě současného XC40.

Volvo ukončí výrobu hatchbacku V40. Nahradí jej novým crossoverem?

Volvo ukončí výrobu hatchbacku V40. Nahradí jej novým crossoverem?

Od deníku Financial Times, který vyzpovídal šéfa Volva Håkana Samuelssona, se však nyní dozvídáme, že automobilka v tuto chvíli nevyvrací možnost uvedení další modelové řady, která by velikostí zapadla pod současně nejmenší XC40. V nynější řadě modelů označených dle velikosti číslovkami 40, 60 a 90 by tedy mohla přibýt číslovka ještě menší.

I těmto modelům by nicméně chtělo Volvo zajistit prémiový punc kvality, s čímž by samozřejmě souvisela i cenovka. Ve výsledku tak zase všechno stojí na poptávce na trhu. Podle Samuelssona se ale trh vyvíjí a zákaznici dnes koukají po „prémiovosti“ také u stále menších vozů.

Elektrické Volvo XC40 přijede ještě letos. Doplní novou dvojici hybridních variant

Elektrické Volvo XC40 přijede ještě letos. Doplní novou dvojici hybridních variant

„Prémiové modely dnes najdete i mezi stále menšími a menšími vozy. Malá auta mohou být rovněž prémiová. Jen proto, že máte malý oblek, neznamená, že musí být z polyesteru. Takže uvidíme. V tuto chvíli nic neplánujeme, ale každopádně jde o dobrou myšlenku,“ uvedl deníku Samuelsson.

Co se týče Volva XC40, které už stačilo posbírat řadu ocenění a automobilka nestíhá pokrývat poptávku, ještě letos se máme dočkat představení jeho plně elektrické varianty. Elektrické XC40 tak bude prvním čistě elektrickým vozem v nabídce Volva. Podle spekulací by mělo na jedno nabití zvládnout ujet až 500 kilometrů.

V galerii Volvo XC40 T5 Twin Engine.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků