Ještě menší než XC40? Volvo nevyvrací příchod dalšího kompaktního modelu

S hatchbackem V40 se máme zanedlouho rozloučit, do budoucna však Volvo přemýšlí o ještě menší řadě kompaktních modelů.

Není tomu dlouho, co od švédského Volva zazněla zpráva o ukončení výroby starého hatchbacku V40. Model stojící na zastaralé technice již automobilce do současné modelové řady nezapadá a navíc jeho poptávka každým rokem klesá. Na jeho místo by tedy mohl zapadnout další crossover, možná postavený na základě současného XC40.

Volvo ukončí výrobu hatchbacku V40. Nahradí jej novým crossoverem?

Volvo ukončí výrobu hatchbacku V40. Nahradí jej novým crossoverem?

Od deníku Financial Times, který vyzpovídal šéfa Volva Håkana Samuelssona, se však nyní dozvídáme, že automobilka v tuto chvíli nevyvrací možnost uvedení další modelové řady, která by velikostí zapadla pod současně nejmenší XC40. V nynější řadě modelů označených dle velikosti číslovkami 40, 60 a 90 by tedy mohla přibýt číslovka ještě menší.

I těmto modelům by nicméně chtělo Volvo zajistit prémiový punc kvality, s čímž by samozřejmě souvisela i cenovka. Ve výsledku tak zase všechno stojí na poptávce na trhu. Podle Samuelssona se ale trh vyvíjí a zákaznici dnes koukají po „prémiovosti“ také u stále menších vozů.

Elektrické Volvo XC40 přijede ještě letos. Doplní novou dvojici hybridních variant

Elektrické Volvo XC40 přijede ještě letos. Doplní novou dvojici hybridních variant

„Prémiové modely dnes najdete i mezi stále menšími a menšími vozy. Malá auta mohou být rovněž prémiová. Jen proto, že máte malý oblek, neznamená, že musí být z polyesteru. Takže uvidíme. V tuto chvíli nic neplánujeme, ale každopádně jde o dobrou myšlenku,“ uvedl deníku Samuelsson.

Co se týče Volva XC40, které už stačilo posbírat řadu ocenění a automobilka nestíhá pokrývat poptávku, ještě letos se máme dočkat představení jeho plně elektrické varianty. Elektrické XC40 tak bude prvním čistě elektrickým vozem v nabídce Volva. Podle spekulací by mělo na jedno nabití zvládnout ujet až 500 kilometrů.

V galerii Volvo XC40 T5 Twin Engine.

Volvo

Volvo je švédský výrobce osobních a nákladních automobilů, autobusů a stavebních strojů. Vznikl v roce 1915, od 1944 používá současný název.

V roce 1999 Volvo prodalo svoji divizi osobních automobilů Fordu. Ten ji v roce 2010 postoupil čínské společnosti Geely Automobile.

Volvo S90 • Volvo S60 • Volvo V60 • Volvo XC90 • Volvo XC60 • Volvo XC40

TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 89 příspěvků