Ještě menší než XC40? Volvo nevyvrací příchod dalšího kompaktního modelu

S hatchbackem V40 se máme zanedlouho rozloučit, do budoucna však Volvo přemýšlí o ještě menší řadě kompaktních modelů.

Není tomu dlouho, co od švédského Volva zazněla zpráva o ukončení výroby starého hatchbacku V40. Model stojící na zastaralé technice již automobilce do současné modelové řady nezapadá a navíc jeho poptávka každým rokem klesá. Na jeho místo by tedy mohl zapadnout další crossover, možná postavený na základě současného XC40.

Volvo ukončí výrobu hatchbacku V40. Nahradí jej novým crossoverem?

Volvo ukončí výrobu hatchbacku V40. Nahradí jej novým crossoverem?

Od deníku Financial Times, který vyzpovídal šéfa Volva Håkana Samuelssona, se však nyní dozvídáme, že automobilka v tuto chvíli nevyvrací možnost uvedení další modelové řady, která by velikostí zapadla pod současně nejmenší XC40. V nynější řadě modelů označených dle velikosti číslovkami 40, 60 a 90 by tedy mohla přibýt číslovka ještě menší.

I těmto modelům by nicméně chtělo Volvo zajistit prémiový punc kvality, s čímž by samozřejmě souvisela i cenovka. Ve výsledku tak zase všechno stojí na poptávce na trhu. Podle Samuelssona se ale trh vyvíjí a zákaznici dnes koukají po „prémiovosti“ také u stále menších vozů.

Elektrické Volvo XC40 přijede ještě letos. Doplní novou dvojici hybridních variant

Elektrické Volvo XC40 přijede ještě letos. Doplní novou dvojici hybridních variant

„Prémiové modely dnes najdete i mezi stále menšími a menšími vozy. Malá auta mohou být rovněž prémiová. Jen proto, že máte malý oblek, neznamená, že musí být z polyesteru. Takže uvidíme. V tuto chvíli nic neplánujeme, ale každopádně jde o dobrou myšlenku,“ uvedl deníku Samuelsson.

Co se týče Volva XC40, které už stačilo posbírat řadu ocenění a automobilka nestíhá pokrývat poptávku, ještě letos se máme dočkat představení jeho plně elektrické varianty. Elektrické XC40 tak bude prvním čistě elektrickým vozem v nabídce Volva. Podle spekulací by mělo na jedno nabití zvládnout ujet až 500 kilometrů.

V galerii Volvo XC40 T5 Twin Engine.

První svezení: Ford Mondeo Hybrid chytá druhý dech jako kombi. Má šanci uspět?

Ford Mondeo 2.0 Hybrid iCVT (první svezení)

Benzin-elektrické pohonné ústrojí Mondea se v závěru své kariéry stěhuje do kombíku. Kufr zmenšuje i tady, ztráta ale není tak citelná, a navíc lze tuto verzi pořídit za zajímavou akční cenu.

25.  5.  2019 | Miro Mihálik | 33 příspěvků
TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků