Ještě menší než XC40? Volvo nevyvrací příchod dalšího kompaktního modelu

S hatchbackem V40 se máme zanedlouho rozloučit, do budoucna však Volvo přemýšlí o ještě menší řadě kompaktních modelů.

Není tomu dlouho, co od švédského Volva zazněla zpráva o ukončení výroby starého hatchbacku V40. Model stojící na zastaralé technice již automobilce do současné modelové řady nezapadá a navíc jeho poptávka každým rokem klesá. Na jeho místo by tedy mohl zapadnout další crossover, možná postavený na základě současného XC40.

Volvo ukončí výrobu hatchbacku V40. Nahradí jej novým crossoverem?

Volvo ukončí výrobu hatchbacku V40. Nahradí jej novým crossoverem?

Od deníku Financial Times, který vyzpovídal šéfa Volva Håkana Samuelssona, se však nyní dozvídáme, že automobilka v tuto chvíli nevyvrací možnost uvedení další modelové řady, která by velikostí zapadla pod současně nejmenší XC40. V nynější řadě modelů označených dle velikosti číslovkami 40, 60 a 90 by tedy mohla přibýt číslovka ještě menší.

I těmto modelům by nicméně chtělo Volvo zajistit prémiový punc kvality, s čímž by samozřejmě souvisela i cenovka. Ve výsledku tak zase všechno stojí na poptávce na trhu. Podle Samuelssona se ale trh vyvíjí a zákaznici dnes koukají po „prémiovosti“ také u stále menších vozů.

Elektrické Volvo XC40 přijede ještě letos. Doplní novou dvojici hybridních variant

Elektrické Volvo XC40 přijede ještě letos. Doplní novou dvojici hybridních variant

„Prémiové modely dnes najdete i mezi stále menšími a menšími vozy. Malá auta mohou být rovněž prémiová. Jen proto, že máte malý oblek, neznamená, že musí být z polyesteru. Takže uvidíme. V tuto chvíli nic neplánujeme, ale každopádně jde o dobrou myšlenku,“ uvedl deníku Samuelsson.

Co se týče Volva XC40, které už stačilo posbírat řadu ocenění a automobilka nestíhá pokrývat poptávku, ještě letos se máme dočkat představení jeho plně elektrické varianty. Elektrické XC40 tak bude prvním čistě elektrickým vozem v nabídce Volva. Podle spekulací by mělo na jedno nabití zvládnout ujet až 500 kilometrů.

V galerii Volvo XC40 T5 Twin Engine.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 195 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků