Ještě chytřejší palubní asistent. BMW a Microsoft spolupracují na novém systému

BMW a Microsoft oznamují spolupráci na ještě vyspělejším systému inteligentního asistenta, který bude na vaše pokyny ovládat různá nastavení vozu. Hlavním cílem je mnohem přirozenější mluvená komunikace mezi systémem a řidičem.

Na poli vývoje infotainment systémů a takzvaných osobních asistentů, které už zvládají oboustrannou hlasovou komunikaci s řidičem, jsou dnešní velké automobilky poměrně daleko. Ostatně s novými Mercedesy si můžete v podstatě „pokecat“ i o tom, jak třeba dopadl sobotní fotbal, nebo zda už byste neměli zajet do servisu vyměnit olej.

BMW M8 se řítí s novými systémy. Je libo konfigurovat brzdy?

BMW M8 se řítí s novými systémy. Je libo konfigurovat brzdy?

Přestože byste dnes Mercedes možná nazvali lídrem v této oblasti infotainmentů, německý rival BMW chce úroveň inteligentních osobních asistentů posunout na ještě vyšší úroveň, a proto nyní oznamuje spolupráci s Microsoftem na vývoji nové open-source platformy pro ještě přirozenější a osobnější konverzace s vaším autem.

Pochopitelně, i zde plánuje BMW a Microsoft využít umělé inteligence, která bude předvídat a učit se zvyklosti a chování řidiče na palubě. V rámci oboustranné konverzace by vás poté mohl asistent upozornit na servisní prohlídku, domluvit si s vámi možné datum a všechno synchronizovat s vaším kalendářem.

Kdo má nejlepší infotainment? Spokojenost vládne u Tesly, BMW částečně porazil i Fiat

Kdo má nejlepší infotainment? Spokojenost vládne u Tesly, BMW částečně porazil i Fiat

Podobným způsobem by mohl asistent vyřizovat i vaše e-maily, plánovat trasy nebo prostě jen nastavit teplotu v interiéru, osvětlení a další maličkosti. Všechno na základě konverzace, abyste už nemuseli zmáčknout jediné tlačítko nebo tápat po dotykové obrazovce infotainmentu. BMW a Microsoft chtějí nakonec vynaložit velké úsilí na cizojazyčné lokalizace asistenta, tudíž nepůjde jen o angličtinu.

Zatím tedy mluvíme pouze o plánech a myšlenkách. Na novém systému osobního asistenta teprve týmy vývojářů z Mnichova a Seattlu pracují. BMW nicméně uvádí, že nejnovější funkce chce postupně zavádět i do posledních modelů v rámci pravidelných aktualizací.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

včera | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 89 příspěvků