Ještě chytřejší palubní asistent. BMW a Microsoft spolupracují na novém systému

BMW a Microsoft oznamují spolupráci na ještě vyspělejším systému inteligentního asistenta, který bude na vaše pokyny ovládat různá nastavení vozu. Hlavním cílem je mnohem přirozenější mluvená komunikace mezi systémem a řidičem.

Na poli vývoje infotainment systémů a takzvaných osobních asistentů, které už zvládají oboustrannou hlasovou komunikaci s řidičem, jsou dnešní velké automobilky poměrně daleko. Ostatně s novými Mercedesy si můžete v podstatě „pokecat“ i o tom, jak třeba dopadl sobotní fotbal, nebo zda už byste neměli zajet do servisu vyměnit olej.

BMW M8 se řítí s novými systémy. Je libo konfigurovat brzdy?

BMW M8 se řítí s novými systémy. Je libo konfigurovat brzdy?

Přestože byste dnes Mercedes možná nazvali lídrem v této oblasti infotainmentů, německý rival BMW chce úroveň inteligentních osobních asistentů posunout na ještě vyšší úroveň, a proto nyní oznamuje spolupráci s Microsoftem na vývoji nové open-source platformy pro ještě přirozenější a osobnější konverzace s vaším autem.

Pochopitelně, i zde plánuje BMW a Microsoft využít umělé inteligence, která bude předvídat a učit se zvyklosti a chování řidiče na palubě. V rámci oboustranné konverzace by vás poté mohl asistent upozornit na servisní prohlídku, domluvit si s vámi možné datum a všechno synchronizovat s vaším kalendářem.

Kdo má nejlepší infotainment? Spokojenost vládne u Tesly, BMW částečně porazil i Fiat

Kdo má nejlepší infotainment? Spokojenost vládne u Tesly, BMW částečně porazil i Fiat

Podobným způsobem by mohl asistent vyřizovat i vaše e-maily, plánovat trasy nebo prostě jen nastavit teplotu v interiéru, osvětlení a další maličkosti. Všechno na základě konverzace, abyste už nemuseli zmáčknout jediné tlačítko nebo tápat po dotykové obrazovce infotainmentu. BMW a Microsoft chtějí nakonec vynaložit velké úsilí na cizojazyčné lokalizace asistenta, tudíž nepůjde jen o angličtinu.

Zatím tedy mluvíme pouze o plánech a myšlenkách. Na novém systému osobního asistenta teprve týmy vývojářů z Mnichova a Seattlu pracují. BMW nicméně uvádí, že nejnovější funkce chce postupně zavádět i do posledních modelů v rámci pravidelných aktualizací.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků