Jessi Combsová získá svůj titul in memoriam. Nejrychlejší žena světa jela 851 km/h

Jessi si můžete pamatovat například z televizní show Bořiči mýtů. Uměla stavět auta a jezdit rychle... Opravdu rychle.

Jessi Combsová byla americká holka jako řemen. Pod dlouhými blonďatými vlasy nosila ostře řezaný obličej s čarokrásným úsměvem. Ve 24 letech vystudovala Technický institut ve Wyomingu a poté se stala automobilovou závodnicí, konstruktérkou a televizní hvězdou.

Jean Bugatti: Příběh muže, který stojí za nejkrásnějšími auty na světě

Jean Bugatti: Příběh muže, který stojí za nejkrásnějšími auty na světě

Na konci srpna bohužel zahynula při překonávání absolutního ženského rychlostního rekordu 820 km/h, který stanovila Kitty O´Neilová v roce 1976 (s tryskovým speciálem se třemi koly). Jessi nebyla žádné ořezávátko, již v roce 2016 stanovila rychlostní rekord 708 km/h a stala se nejrychlejší ženou na čtyřech kolech. 

V roce 2018 se pokusila překonat sebe sama a dosáhla rychlosti 777 km/h. Bohužel pouze v jednom směru. Ve druhém, který je potřebný ke zprůměrování rychlosti, ji zastavila technická závada. Po kouskách se tedy blížila k absolutnímu vrcholu. Její cestu zastavila až osudná nehoda při posledním pokusu. Jejím závodním strojem byla upravená přepadová stíhačka F-104 s názvem North Americna Eagle Supersonic Speed Challenger o výkonu 52.000 koní.

Zemřel motocyklový závodník Carlin Dunne. Jel si pro rekord na Pikes Peak

Zemřel motocyklový závodník Carlin Dunne. Jel si pro rekord na Pikes Peak

Jak se ale ukázalo, Jessi Combsová to dokázala a podle všeho titul nejrychlejší ženy světa získá od Guinessovy knihy rekordů in memoriam. V první jízdě totiž dosáhla rychlosti 515.346 mph. Ve druhé pak 548.432 mph. Po zprůměrování vyšla hodnota 531.889 mph (851 km/h). Rekord Kitty O´Neilové tedy padl o více jak 30 km/h a Jessi Combsová se s největší pravděpodobností stane nejrychlejší ženou na této planetě.

Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

včera | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Škoda Slavia mohla být jiná, ale nastala krize. Řídili jsme ji poprvé a asi naposled

Škoda Slavia 1.5 TSI DSG

Naposledy vyráběla Škodovka kabriolet v 60. letech. Že by se tento fakt měl změnit, dávají jasně najevo studenti Středního odborného učiliště Škoda Auto, kteří postavili už sedmý koncept. Počtvrté jde o otevřený vůz, nazvaný Škoda Slavia.

28.  7.  2020 | Michal Dokoupil | 17 příspěvků