Jessi Combsová získá svůj titul in memoriam. Nejrychlejší žena světa jela 851 km/h

Jessi si můžete pamatovat například z televizní show Bořiči mýtů. Uměla stavět auta a jezdit rychle... Opravdu rychle.

Jessi Combsová byla americká holka jako řemen. Pod dlouhými blonďatými vlasy nosila ostře řezaný obličej s čarokrásným úsměvem. Ve 24 letech vystudovala Technický institut ve Wyomingu a poté se stala automobilovou závodnicí, konstruktérkou a televizní hvězdou.

Jean Bugatti: Příběh muže, který stojí za nejkrásnějšími auty na světě

Jean Bugatti: Příběh muže, který stojí za nejkrásnějšími auty na světě

Na konci srpna bohužel zahynula při překonávání absolutního ženského rychlostního rekordu 820 km/h, který stanovila Kitty O´Neilová v roce 1976 (s tryskovým speciálem se třemi koly). Jessi nebyla žádné ořezávátko, již v roce 2016 stanovila rychlostní rekord 708 km/h a stala se nejrychlejší ženou na čtyřech kolech. 

V roce 2018 se pokusila překonat sebe sama a dosáhla rychlosti 777 km/h. Bohužel pouze v jednom směru. Ve druhém, který je potřebný ke zprůměrování rychlosti, ji zastavila technická závada. Po kouskách se tedy blížila k absolutnímu vrcholu. Její cestu zastavila až osudná nehoda při posledním pokusu. Jejím závodním strojem byla upravená přepadová stíhačka F-104 s názvem North Americna Eagle Supersonic Speed Challenger o výkonu 52.000 koní.

Zemřel motocyklový závodník Carlin Dunne. Jel si pro rekord na Pikes Peak

Zemřel motocyklový závodník Carlin Dunne. Jel si pro rekord na Pikes Peak

Jak se ale ukázalo, Jessi Combsová to dokázala a podle všeho titul nejrychlejší ženy světa získá od Guinessovy knihy rekordů in memoriam. V první jízdě totiž dosáhla rychlosti 515.346 mph. Ve druhé pak 548.432 mph. Po zprůměrování vyšla hodnota 531.889 mph (851 km/h). Rekord Kitty O´Neilové tedy padl o více jak 30 km/h a Jessi Combsová se s největší pravděpodobností stane nejrychlejší ženou na této planetě.

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

včera | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 70 příspěvků