Jeremy Clarkson zvolil svá auta roku. Milovaný hulvát si umí obhájit snad všechno

Oblíbený moderátor má ve svém současném útočišti velké slovo v anketě o nejlepší auto roku. Pod svým jménem tak vyhlašuje rovnou dvě kategorie.

Anketa The Motor Awards vznikla pod záštitou týdeníku The Sunday Times a letos proběhl její druhý ročník. Auta v celkem čtrnácti kategoriích volí samotní čtenáři, žádná odborná porota v tomto případě neexistuje. To jediné, co zástupci z médií udělají, je výběr nominovaných.

Čtenáři vybírají v kategoriích pro SUV, městská auta, sportovní auta, elektromobily nebo volí svou nejoblíbenější značku. Třešničkou na dortu je pak volba nejlepšího auta vhodného pro psy. Mezi nominovanými v této kategorii je například Tesla Model X nebo Mazda CX-5.

Jeden z nových dílů The Grand Tour byl zrušen kvůli teroristické hrozbě, uvedl Clarkson

Jeden z nových dílů The Grand Tour byl zrušen kvůli teroristické hrozbě, uvedl Clarkson

The Sunday Times je ale v současnosti útočištěm i oblíbeného moderátora Jeremyho Clarksona, který si uzmul dvě kategorie pro sebe a nyní prozradil své vítěze. V kategorii superaut to na plné čáře vyhrálo Ferrari 488 Pista. 

Novinář Pistu okomentoval, jako „jedno z nejvíce vzrušujících, napínavých a nejkrásnějších aut, které kdy bylo vyrobeno“. Všechny ostatní auta prý proti němu působí, jako by byla vyrobena z mechu a kůry. Typický Clarkson.

Jeremy Clarkson otevřeně: Co si myslí o elektroautech? A co řekl o natáčení?

Jeremy Clarkson otevřeně: Co si myslí o elektroautech? A co řekl o natáčení?

V druhé kategorii zvolil své auto lidu (People's car award). Podle Jeremyho je to Bentley Continental GT V8, tedy levnější verze klasického dvanáctiválcového GT. Svou volbu obhájil následovně: „Bentley vlastní Volkswagen a jak asi víte, Volkswagen znamená ,auto pro lidi´.“​

Clarskona ale hlavně udivilo, jak malou sumu Bentley za svůj model požaduje. Respektive nečekal, že to bude tak málo. Jen pro zajímavost, vůz stojí v přepočtu necelých pět milionů korun. Souhlasíte s výběrem slavného novináře?

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

dnes | Michal Dokoupil | 43 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 51 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků