Jeremy Clarkson zvolil svá auta roku. Milovaný hulvát si umí obhájit snad všechno

Oblíbený moderátor má ve svém současném útočišti velké slovo v anketě o nejlepší auto roku. Pod svým jménem tak vyhlašuje rovnou dvě kategorie.

Anketa The Motor Awards vznikla pod záštitou týdeníku The Sunday Times a letos proběhl její druhý ročník. Auta v celkem čtrnácti kategoriích volí samotní čtenáři, žádná odborná porota v tomto případě neexistuje. To jediné, co zástupci z médií udělají, je výběr nominovaných.

Čtenáři vybírají v kategoriích pro SUV, městská auta, sportovní auta, elektromobily nebo volí svou nejoblíbenější značku. Třešničkou na dortu je pak volba nejlepšího auta vhodného pro psy. Mezi nominovanými v této kategorii je například Tesla Model X nebo Mazda CX-5.

Jeden z nových dílů The Grand Tour byl zrušen kvůli teroristické hrozbě, uvedl Clarkson

Jeden z nových dílů The Grand Tour byl zrušen kvůli teroristické hrozbě, uvedl Clarkson

The Sunday Times je ale v současnosti útočištěm i oblíbeného moderátora Jeremyho Clarksona, který si uzmul dvě kategorie pro sebe a nyní prozradil své vítěze. V kategorii superaut to na plné čáře vyhrálo Ferrari 488 Pista. 

Novinář Pistu okomentoval, jako „jedno z nejvíce vzrušujících, napínavých a nejkrásnějších aut, které kdy bylo vyrobeno“. Všechny ostatní auta prý proti němu působí, jako by byla vyrobena z mechu a kůry. Typický Clarkson.

Jeremy Clarkson otevřeně: Co si myslí o elektroautech? A co řekl o natáčení?

Jeremy Clarkson otevřeně: Co si myslí o elektroautech? A co řekl o natáčení?

V druhé kategorii zvolil své auto lidu (People's car award). Podle Jeremyho je to Bentley Continental GT V8, tedy levnější verze klasického dvanáctiválcového GT. Svou volbu obhájil následovně: „Bentley vlastní Volkswagen a jak asi víte, Volkswagen znamená ,auto pro lidi´.“​

Clarskona ale hlavně udivilo, jak malou sumu Bentley za svůj model požaduje. Respektive nečekal, že to bude tak málo. Jen pro zajímavost, vůz stojí v přepočtu necelých pět milionů korun. Souhlasíte s výběrem slavného novináře?

TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 101 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Ostré Fordy Focus ST poprvé na českých silnicích: Ty to nabij a já vystřelím!

Ford Focus ST (první svezení)

Dva motory? Dvě verze karoserie? Ale kdepak. Dvě zcela odlišná auta! Jedno je příjemný společník pro dlouhé cestování, to druhé snese porovnání s nejlepšími.

8.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 38 příspěvků