Jeremy Clarkson zvolil nejlepší auta roku. Jeho volba lidového vozu vás pobaví

Mocný Clarkson rozhodl! Tohle jsou pro něj nejlepší auta uplynulého roku.

Se psaním sloupků a testů do britského deníku The Sunday Times je známý moderátor a petrolhead Jeremy Clarkson spojen už dlouhou dobu. Když tedy opět došlo na vyhlášení ocenění v rámci ankety Motor Awards 2020 za nejlepší auta roku, už rovněž víme, která auta udělala na bývalou hvězdu Top Gearu největší dojem.

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Na ocenění jednotlivých aut se podílí britské deníky The Sun a The Sunday Times, kdežto své slovo mají v řadě případů i samotní čtenáři. Nejzajímavější kategorie však tradičně patří právě Clarksonovi, který volil nejlepší superauto roku a rovněž nejlepší lidové auto roku. A vítězné vozy obou kategorií jsou předvídatelně „clarksonovsky“ osobité.

Kdo by totiž čekal v kategorii superaut poslední Ferrari či McLaren, bude zcela mimo. Zde moderátor The Grand Tour zvolil poslední iteraci restomodu Eagle Lightweight GT, tedy známého automobilového šperku inspirovaného starým Jaguarem E-Type. Přes 8000 hodin práce a malosériová produkce s pouze dvěma kusy ročně… slovíčko „super“ tady naprosto sedí.

Světové auto roku 2021: Víme, kdo se utká o titul. V seznamu je i Škoda Octavia

Světové auto roku 2021: Víme, kdo se utká o titul. V seznamu je i Škoda Octavia

V kategorii nejlepšího lidového auta se nicméně Clarkson možná trochu vymyká definici „lidového auta“ a žádný Volkswagen tu nečekejte. Jeho volbou je totiž nejnovější Mini John Cooper Works GP, tedy okřídlený, excentrický hot hatch s dvoulitrovým turbo čtyřválcem o výkonu 306 koní (225 kW) a základní cenou přes 1,1 milionu korun.

Na zbytek oceněných aut v různých kategoriích (a rovněž osobnost či značku roku) se můžete podívat v galerii. Nechybí třeba nejlepší auto pro pejskaře nebo nejlepší motoristická inovace roku.

Za volantem Škody Octavia RS Combi 2.0 TSI: Kabel nechte Bruselu, berte tuhle!

Škoda Octavia RS Combi 2.0 TSI

Vyzkoušeli jsme Škodu Octavia RS. Tu správnou Škodu Octavia RS. A tady je pár důvodů, proč byste se měli zajímat právě o verzi, o které si dnes budeme povídat.

včera | Jan Mička | 65 příspěvků
Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

3.  12.  2020 | Jan Mička | 106 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků