Jeepy Renegade a Compass e-Hybrid mají nový hybridní motor. Má nízkou spotřebu i bez kabelu

Nové hybridní ústrojí je již nyní k objednání Itálii, Francii a Německu. Další trhy budou brzy následovat.

Pro evropské zákazníky přestavují elektrifikované Jeepy na některých trzích velmi zajímavou volbu. Například ve Francii je více než polovina prodaných kusů v plug-in hybridní verzi 4xe, celkově představují na starém kontinentu čtvrtinu prodejů. Značka nyní uvádí novou hybridní verzi s rovněž novým motorem. Jde o přeplňovanou čtyřválcovou 1.5 z řady Global Small Engine s výkonem 96 kW (130 k) a 240 Nm točivého momentu, kombinovanou s novou sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou 7HDT300.

Jednotka pracuje v Millerově cyklu a s kompresním poměrem 12,5:1. Má časování sacích i výfukových ventilů a vstřikování pod tlakem až 350 barů. Elektrická část pohonu využívá 48V elektromotor s výkonem 15 kW a točivým momentem 55 Nm, který se ale na vstupu do převodovky má rovnat 135 Nm. Ten je schopen pohánět auto i bez asistence spalovacího motoru. Oproti čistě benzinovým verzím má e-Hybrid v modelech Renegade a Compass nabídnout o 15 procent nižší spotřebu – konkrétně 5,7 – 6,1 l/100 km u menšího Jeepu a 5,6 – 6,0 l/100 km u většího.

Společně s příchodem nového hybridu na trh bude uvedena i nová výbava Upland, která má zdůraznit zájem značky o životní prostředí a udržitelnost. Poznáte ji podle modrého laku Matter Azur s černou střechou, exteriérových doplňků v barvě bronzu MetaKrome a leskle černých kol (17 palců pro Renegade, 18 palců pro Renegade).

Uvnitř verze Upland najdete čalounění stropnice, koberečků a sedaček z materiálu Seaqual, který je vyroben z recyklovaných plastů, vylovených ze středozemního moře. Některé plastové prvky interiéru jsou pak z recyklovaných čelních světel. Upland bude k dostání i u plug-in hybridních provedení 4xe.

Jeep

Jeep, založený v roce 1941, zvítězil v soutěži vyhlášené americkou armádou. Od roku 1945 začal vyrábět i civilní terénní automobily.

Je to tradiční výrobce off-roadů a jeho název je často synonymem pro tento typ automobilů. Patří do skupiny Stellantis.

Jeep Renegade • Jeep Compass •​ Jeep Cherokee •​ Jeep Wrangler

Diskuze (6) Další článek: Porsche Cayenne získává řádnou nálož výbavy. Platinum Edition už je v Česku, vyplatí se

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,