Jeep Wrangler v Evropě končí s tradičními motory a krátkou verzí. Má však lepší výbavu

Dlouho předpovídaný konec je tady. Pro následující ročník už známý off-road bez hybridu neseženete.

Nabídka Jeepu v Evropě prochází výraznou proměnou a zásadnímu kroku směrem k elektrifikaci se nevyhnul ani tradiční Wrangler. Naftový motor v ceníku off-roadu už nenajdete a zanedlouho zmizí i čistě benzinový čtyřválec 2.0T. Jak totiž Jeep potvrzuje v rámci modernizace pro modelový rok 2022, jedinou volbou pro Wrangler už bude v Evropě pouze plug-in hybrid 4xe.

K zásadním změnám v nabídce modelu lze přidat i dřívější informaci, že tímto z Evropy zmizí i krátká dvoudveřová verze Wrangleru, jelikož menší rozměry dle automobilky neumožnují zástavbu plug-in hybridního ústrojí. Vše je samozřejmě v rámci strategie Jeepu, který chce do roku 2025 prodávat 70 % všech svých modelů v elektrifikované formě.

Z jízdy v plug-in hybridním Wrangleru 4xe jsme už přinesli dojmy. Ústrojí off-roadu kombinuje zmíněný benzinový dvoulitr s elektromotorem pro kombinovaný výkon 280 kW (381 koní) a točivý moment 637 N.m. S baterií o kapacitě 17,3 kWh má zajistit dojezd v elektrickém režimu 44 km. Elektromotor je umístěný mezi spalovací jednotkou a osmistupňovou automatickou převodovkou.

V modernizaci pro rok 2022 přináší Wrangler 4xe standardně odolné čelní sklo Gorilla Glass ve výbavě Rubicon, příplatkově pro úroveň Sahara. K dispozici je nově taky odklápěcí plátěná střecha nad posádkou vpředu (zbytek střechy je klasický hard top). Dále Jeep rozšiřuje nabídku barev karoserie, rovněž o speciální odstíny pro konkrétní výbavy.

Nakonec Jeep rozšiřuje i standardní nálož asistenčních systémů pro Wrangler 4xe. V základní výbavě teď najdeme i adaptivní dálkové světlomety, rozšířené funkce předkolizního systému s automatickým brzděním nebo adaptivní tempomat s funkcí Stop&Go. Novinky doplňují již dříve standardní sledování mrtvého úhlu nebo přední i zadní parkovací senzory s kamerou vzadu.

Pro Wrangler 4xe modelového roku 2022 už začal Jeep přijímat objednávky v Itálii, Španělsku, Belgii a Srbsku. Na ostatních trzích Evropy se modernizace objeví v průběhu prosince.

Jeep

Jeep, založený v roce 1941, zvítězil v soutěži vyhlášené americkou armádou. Od roku 1945 začal vyrábět i civilní terénní automobily.

Je to tradiční výrobce off-roadů a jeho název je často synonymem pro tento typ automobilů. Patří do skupiny Stellantis.

Jeep Renegade • Jeep Compass •​ Jeep Cherokee •​ Jeep Wrangler

Diskuze (1) Další článek: Porsche Vision Gran Turismo má 1292 koní a jede až 350 km/h. Všichni ho můžeme mít doma

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,