Jeep Wrangler rozšiřuje nabídku o výbavu inspirovanou válečným hrdinou. Na moderní dobu ale nezapomíná

Wrangler je nejprodávanějším plug-in hybridem v USA a vhodně tak kombinuje moderní technologie s historií. Nová výbava vzdává hold válečné ikoně.

Jeep Wrangler před pár lety vstoupil s řadou 4xe do elektrické doby, ale ani to nic nezměnilo na jeho atraktivitě. Aktuálně jde o nejžádanější plug-in hybrid v USA. V České republice bylo za letošní rok registrováno 124 kusů, které se nabízejí ve výbavách Sahara a Rubicon s cenami startujícími na 1,82 a 1,87 milionu korun. Nyní v zámoří obohacuje nabídku linie Willys inspirovaná slavným předkem.

Jelikož každý Jeep Wrangler disponuje špičkovými dovednostmi v terénu, je výbava zaměřená z velké části na design a komfortní výbavu. Od ostatních verzí se liší šedo-zeleným lakem s tematickými polepy. Maska chladiče, ochrana prahů a 17palcová kola nesou kontrastní černý lak. Pro zdolávání překážek jsou obuta do terénních plášťů o rozměru 255/75. Vzhledem k tomu, že jde o elektrifikovaný model, si novinka zvenčí ponechala modré detaily. Přední LED světla jsou vybavena mlhovkami. Celkový dojem umocňují plakety Jeep a Trail Rated.

Pohodu na palubě přináší audio Alpine s 9 reproduktory doplněný příplatkovým multimediálním systémem Uconnect s 8,4palcovou obrazovkou. Populární elektrické stahování střední části střechy nesmí chybět.

Pohonná soustava se drží tradiční sestavy v podobě přeplňovaného čtyřválce o objemu 2,0 litru doprovázeného dvojicí motorgenerátorů. První je nainstalován na motoru, kde nahrazuje tradiční alternátor. Slouží k efektivnímu startu motoru a také vyrábí elektřinu pro baterii. Druhý je situován na osmistupňové automatické převodovce, kde zajišťuje jízdu v elektrickém režimu na vzdálenost až 33 kilometrů. Energie je čerpána ze 17kWh akumulátoru.

Většinou uživatelé volí hybridní režim, kde se spalovací jednotka i elektromotor vzájemně doplňují. Parametry soustavy činí 375 koní a 637 Nm točivého momentu. Průměrnou spotřebu udává automobilka 4,8 l/100 km. Alternativou je profil upřednostňující spalovací motor, takže Jeep zvládne konec cesty ve městě jako elektromobil.

V terénu potěší stálý pohon všech kol s redukcí a možnost brodění do hloubky 76 cm. Dostatečnou odolnost poskytují zesílené nápravy Dana 44, zatímco standardní tlumičová sestava zajišťuje světlou výšku 25,6 cm. Z elektronických pomocníků jmenujme například tempomat pro výjezd a sjezd kopců.

Wrangler Willys 4xe bude k dostání koncem roku s cenovkou v přepočtu 1.336.300 Kč. Jestli se vám to zdá levné, nebojte, místní k tomu musí ještě přičíst dodatečné daně a poplatky ve výši 225.000 Kč.

Jeep

Jeep, založený v roce 1941, zvítězil v soutěži vyhlášené americkou armádou. Od roku 1945 začal vyrábět i civilní terénní automobily.

Je to tradiční výrobce off-roadů a jeho název je často synonymem pro tento typ automobilů. Patří do skupiny Stellantis.

Jeep Renegade • Jeep Compass •​ Jeep Cherokee •​ Jeep Wrangler

Váš názor Další článek: Ford s novým Mustangem mate veřejnost. Nenápadně ukázal možnou podobu sedanu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,