Jeep vrací úder Fordu již podruhé! Wrangler bude mít opět něco, co Bronco ne

O hybridní variantě Fordu Bronco zatím nebyla zmínka. Jeep tak připomíná, že jeho rivala strčíte do zásuvky ještě tento rok.

Včerejší den patřil bezpochyby novému Fordu Bronco. Není se čemu divit, šlo o jednu z nejočekávanějších premiér letošního roku a návrat americké automobilky k tradičnímu off-roadu, který nově dorazil i v cestovní SUV variantě. Jeden z jeho hlavních rivalů, Jeep Wrangler, se však nechtěl nechat zahanbit.

Nový Ford Bronco oficiálně: Legenda se vrátila jako drsný off-road a robustní SUV

Nový Ford Bronco oficiálně: Legenda se vrátila jako drsný off-road a robustní SUV

Pozornost se na sebe nejdříve snažil strhnout osmiválcovou variantou, která v nabídce bronca chybí. To fungovalo, protože na robustní terénní klasiku s motorem o výkonu 457 koní prostě lidi slyší. Wrangler ale s nátlakem na nadcházející vozy nepřestal a v ukázce se představil také ve verzi, která je pravým opakem osmiválce.

Jedná se o Jeep Wrangler 4xe, tedy plug-in hybrid, který v nabídce bronca taktéž chybí. Poprvé se představil na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas a nyní se připomněl v krátké upoutávce, ve které se prohání krajinou za zvukového doprovodu přírody a valení pneumatik po hlíně.

TEST Jeep Wrangler Unlimited 2.2 CRD AWD Sahara: Hodinky s vodotryskem

TEST Jeep Wrangler Unlimited 2.2 CRD AWD Sahara: Hodinky s vodotryskem

Není zatím jasné, jaké pohonné ústrojí se objeví pod kapotou. Podle některých zdrojů by mělo jít novou jednotku kombinující elektromotor a čtyřválcový dvoulitr z aktuální nabídky vozu. Očekává se, že čistě na elektřinu ujede Wrangler 4xe až 50 kilometrů. Jeep se nechal slyšet, že vůz dorazí na americký trh na konci tohoto roku. Evropa a Čína budou následovat na začátku roku 2021.

Galerie doplněna o Jeep Wrangler Sahara z našeho testu.

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

13.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 71 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 56 příspěvků