Jeep ukázal Wrangler s motorem 6.4 V8. K výrobě má blízko, zatím jde o koncept

I sám Jeep naznačuje, že tento koncept může být předzvěstí sériového osmiválcového Wrangleru.

Pod kapotu Wrangleru se možná doopravdy nastěhuje i velký osmiválec. Alespoň to tedy napovídá nejnovější koncept Jeepu Wrangler Rubicon 392, který automobilka osadila motorem V8 o objemu 6,4 litru. Posilněný off-road má výkon 457 koní (336 kW) a točivý moment 610 N.m. A přestože Jeep dříve nasazení V8 do Wrangleru vyvracel, teď americká značka dost možná změnila názor.

„Fanoušci Jeepu se za poslední roky dožadovali produkčního Wrangleru s V8 a nový koncept Wrangler Rubicon 392 je náznakem, že by se jejich sen mohl brzo splnit,“ uvádí automobilka v tiskové zprávě. V USA nabízený 3,6litrový V6 o síle 290 koní (213 kW) by už tedy nezastával místo vrcholné motorizace.

Nový Ford Bronco oficiálně: Legenda se vrátila jako drsný off-road a robustní SUV

Nový Ford Bronco oficiálně: Legenda se vrátila jako drsný off-road a robustní SUV

Tak či tak, příchod osmiválcového Wrangleru oficiální cestou do Evropy je opravdu mizivý, když u nás máme na výběr pouze čtyřválce o síle maximálně 272 koní (200 kW). Jeep dříve zahazoval myšlenku Wrangleru s V8 z důvodu nedostatečné deformační zóny přídě s velkým motorem pod kapotou. Koncept Wrangler Rubicon 392 má nicméně modifikovaný rám a uchycení motoru.

Motor je v konceptu spojen s devítistupňovou automatickou převodovkou s redukcí, přičemž vozu nechybí ani dvojce uzamykatelných diferenciálů, vysokopevnostní nápravy Dana 44, zvýšená světlá výška, tlumiče Fox a off-roadová kola obutá do masivních 37palcových pneumatik. Ačkoliv o dynamiku v přímce Wrangleru nikdy nešlo, V8 pod kapotou zajišťuje konceptu zrychlení z nuly na 100 km/h pod 5 vteřin.

Grilovací sezóna začíná. Připravte si svůj medium rare na kapotě hořícího Jeepu

Grilovací sezóna začíná. Připravte si svůj medium rare na kapotě hořícího Jeepu

Nakonec, pokud by americkým zájemcům o Wrangler V8 nestačila slova naděje samotného Jeepu, od magazínu Road & Track dříve přišly informace, že automobilka už údajně vyrobila 30 předprodukčních exemplářů osmiválcového off-roadu. Vypadá to tedy, že projekt má opravdu zelenou.

Galerie doplněna o standardní Jeep Wrangler.

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

včera | Vladimír Kadera | 22 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků