Jeep Renegade si umí posvítit na zloděje. Když bude odcizen, pošle vám polohu

Odcizené vozidlo začne vysílat polohu, podle které ho policie najde. Pomocí aplikace ale umí prásknout i to, že se ho někdo snaží odtáhnout.

Plug-in hybridní pohon 4xe se do nabídky Jeepů Renegade a Compass připojil v létě minulého roku. Spočívá ve spolupráci třináctistovky MultiAir Turbo a elektromotoru. Kombinovaný výkon činí 190 koní pro základní verze. Díky 11,4kWh baterii pak dokážou na jedno nabití ujet padesát kilometrů.

Jeep Cherokee může dostat nové jméno. Po 47 letech o změnu oficiálně žádají indiáni

Jeep Cherokee může dostat nové jméno. Po 47 letech o změnu oficiálně žádají indiáni

Jeep nyní informuje, že model 4xe získává novou funkci My Theft Assistance jako součást konektivity My Uconnect, což je vzdálené ovládání vozu pomocí aplikace pro mobily či chytré hodinky. Běžně se s touto funkcí dá odemykat a zamykat vozidlo či rozsvěcet světlomety. Slouží i pro SOS volání a zjištění polohy vozidla.

My Theft Assistance balíček služeb rozšiřuje a vítaný může být v oblastech s vyšším rizikem krádeží vozů. Vůz by měl detekovat, když se do něj někdo snaží nelegálně dostat, odtahuje jej bez povolení či odpojil baterii. V případě, že zloději se vůz podaří ukradnout, prozradí tak aplikaci svou polohu.

Nový Jeep Gladiator dorazil do Česka. Má šestiválec a cenami se moc nepodbízí

Nový Jeep Gladiator dorazil do Česka. Má šestiválec a cenami se moc nepodbízí

Sledování ukradeného vozu však probíhá až po potvrzení operátorem a po policejní zprávě. Policie pak získá možnost sledovat vozidlo na základě sdílené polohy přímo od vozu. Vylepšená aplikace se nyní ukázala i v Anglii jako reakce na vyšší počet odcizených vozidel. Funguje ale i v České republice.

Jeep

Jeep, založený v roce 1941, zvítězil v soutěži vyhlášené americkou armádou. Od roku 1945 začal vyrábět i civilní terénní automobily.

Je to tradiční výrobce off-roadů a jeho název je často synonymem pro tento typ automobilů. Patří do skupiny Stellantis.

Jeep Renegade • Jeep Compass •​ Jeep Cherokee •​ Jeep Wrangler

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant: Nejlepší jízda na trhu?

VW Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant

Volkswagen Golf Variant prodělal mezigeneračně více změn, než se může na první pohled zdát. Vyzkoušeli jsme sportovněji střiženou verzi R-Line se 150koňovým turbobenzinem a popravdě toho není moc ke kritizování.

včera | Jan Mička
TEST Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8: Originál, kapitola druhá

Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8

Nová generace C4 zcela odhodila zátěž minulosti a přichází s vlastním odlišným pojetím kompaktního hatchbacku. Novoty jsou v tomto případě vítané.

11.  4.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků
S Audi e-tron GT quattro poprvé v Česku: Zlato, dneska se radši nemaluj

Audi e-tron GT quattro

V rámci přivítání žhavé novinky na českém trhu nás české zastoupení Audi pozvalo na první projížďku s modelem e-tron GT. Vzali jsme si základní specifikaci.

8.  4.  2021 | Vladimír Kadera