Jeep nabízí „kouzelné“ stěrače pro Wrangler. Zajistí jasný výhled na první setření i v terénu

Vidět před sebe je základ pro bezpečnou jízdu – na off-roadové trati i normální silnici. Tuto vychytávku nasadíte i na starší modely.

Tuto techniku v Evropě známe už nějaký pátek. Zřejmě poprvé se objevila v roce 2011 na Mercedesu SL pod označením Magic Vision Control, společnost Bosch ji vede od roku 2015 pod názvem Jet Wiper. Jde o ostřikovače integrované do stěračů, díky nimž se kapalina dostane na celou délku lišt a je využita s maximální účinností. Dnes je má řada moderních vozů, u nichž se zvláště hodí k očistění skla před senzory a kamerami u zpětného zrcátka.

Jeep nyní tyto stěrače nabízí v rámci programu doplňků Performance parts. Mají v sobě dvanáct laserem vyříznutých otvorů, z nichž proudí kapalina po aktivaci stírání. Podle výrobce se budou hodit hlavně v terénu, kde dojde k znečištění skla raz dva.

Jednou z jejich mnoha výhod je úspora náplně – při řádění v bahně a prachu vám tak kapalina vydrží mnohem déle. Stěrače jsou určeny pro Jeepy Wrangler a Gladiator, kompatibilní jsou s vozy s rokem výroby 2018 a výše. Stojí 140 dolarů, tedy zhruba 3300 Kč.

Jeep

Jeep, založený v roce 1941, zvítězil v soutěži vyhlášené americkou armádou. Od roku 1945 začal vyrábět i civilní terénní automobily.

Je to tradiční výrobce off-roadů a jeho název je často synonymem pro tento typ automobilů. Patří do skupiny Stellantis.

Jeep Renegade • Jeep Compass •​ Jeep Cherokee •​ Jeep Wrangler

Diskuze (1) Další článek: TEST Toyota Yaris 1.5 Hybrid GR Sport: Na papíře oxymoron, na silnici zábavná hříčka

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,