Jeep Grand Cherokee se oficiálně vrací do Evropy. Vypadá luxusně, ovšem než nakouknete pod kapotu

Během loňského roku zmizel Jeep Grand Cherokee z české nabídky. Důvodem bylo čekání na novou generaci. Objednávky se v Evropě právě otevřely.

Modernizovaný Grand Cherokee se v USA netradičně představil rovnou ve verzi s prodlouženým rozvorem už loni v lednu. Standardní rozměr se do nabídky připojil až v září a nyní si jej budou moci koupit i evropští zákazníci v Itálii, Francii, Německu, Španělsku, Spojeném království, Belgii, Rakousku, Lucembursku a Nizozemsku. Právě zde se otevřely objednávkové pořadníky. Pro srovnání, v Itálii vůz ve speciální edici startuje na ceně 94.000 eur, tedy uhruba 2.313.000 korunách. To je výrazně více, než kolik dáte za BMW X5 xDrive45e.

Za tyto peníze ovšem nedostanete V6 3.6 litru ani V8 5,7 litru. Kvůli vysokému zdanění velkoobjemových motorů a emisním normám se bude do Evropy importovat pouze plug-in hybrid 4xe. Stejně jako u ostatních modelů Jeep, slouží jako základ dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec doplněný elektromotorem. Celkový výkon soustavy 280 kW se 637 Nm však nikoho neurazí. V čistě elektrickém režimu ujede dle metodiky WLTP 51 kilometrů.

V rámci uvedení nového Grand Cherokee na trh bude dostupná linie Exclusive Launch Edition s masivními 21palcovými koly a prakticky plnou výbavou. Vůz můžete mít v jednom ze čtyř laků karoserie s kontrastně černou střechou a chromovanými detaily.

Vedle zcela digitálního přístrojového panelu najdeme na palubní desce dotykovou obrazovku s úhlopříčkou 10,1 palce. V rámci této luxusní výbavy má třetí samostatný displej i spolujezdec. O hudební zážitek se stará audiosystém McIntosh s 19 reproduktory a příjemnou atmosféru navozuje LED náladové osvětlení.  

Speciál: Alternativní pohony

K vývoji alternativních pohonů došlo kvůli ztenčujícím se zásobám ropy a problémům se znečištěním životního prostředí. V automobilovém průmyslu se v současnosti nejčastěji hovoří o pohonech na LPG, CNG, vodík a elektrický proud. Právě v posledních dvou zmíněných pohonech je podle odborníků budoucnost.

Přehled aut s pohonem na LPG Koupit auto na CNG?Auta na CNG: Jak dojedou daleko?Toyota Mirai na vodíkVW razí cenu elektroaut na minimumHyundai Nexo - SUV na vodíkRevoluční CNG-mild-hybrid Škoda do detailu

Diskuze (22) Další článek: TEST Mitsubishi Eclipse Cross PHEV (138 kW): Nadějný sprinter ve starých montérkách

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz